SAKARYA HABERLERİ

Erenler Belediyesinden Aşure İkramı

IHA
29.10.2015 - 00:09Son Güncelleme :

ERENLER BELEDİYESİ TARAFINDAN DAĞITILAN AŞURE YE VATANDAŞ YOĞUN İLGİ GÖSTERDİ.

IHA

Erenler Belediyesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Muharrem ayı sebebi ile Yunus Emre Meydanında vatandaşlara aşure ikramında bulundu.
Erenler Belediyesi tarafından hazırlanan 3 bin kişilik aşure, Yunus Emre Meydanında vatandaşlara ikram edildi. Aşure dağıtım programına katılan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk, yapılan ikramın vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılandığını belirtti. Bizzat aşure ikramında bulunan Öztük, vatandaşların Muharrem ayını kutlayarak onlarla sohbet etti. AK Parti Sakarya Milletvekili adayı Nuray Sağıroğlu ve AK Parti Erenler İlçe Teşkilatı Yönetim Kurulu üyeleri de aşure dağıtım programına katılarak vatandaşlara aşure ikram etti. Vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği etkinlikte aşure dağıtan Erenler Belediye Başkanı Cavit Öztürk aşurenin geleneklerimizde önemli bir yer tuttuğunu belirterek, “Aşure günü nedeniyle bir arada bulunduğumuz tüm vatandaşlarımızın Muharrem ayını en içten dileklerimle kutluyorum. Muharrem ayının dostluk ve kardeşlik duygularımızı pekiştirmesini, birlik ve beraberliğimizi arttırmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Erenler Belediyesinden Aşure İkramı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 00 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erenler Belediyesinden Aşure İkramı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı