ANTALYA HABERLERİ

Erenköy'de şehirleşme başlıyor

DHA
10 Nisan 2016 - 12:26Son Güncelleme : 10 Nisan 2016 - 12:27

Erenköy'de şehirleşme başlıyor

DHA

 

ANTALYA, (DHA) - KEPEZ Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Erenköy Mahallesi'nde, 'kat artışı' vaadini gerçekleştiriyor.

Gecekondu dokusunun yoğun olduğu ve 2B'den tapularını alan Fevzi Çakmak ve Kütükçü mahallelerinde, imara uygun yapılaşmayı sağlamak amacıyla geçtiğimiz aylarda kat artışı hakkı getiren imar planı revizyonu yapıldı. Kepez ve Büyükşehir Belediye meclislerinde kabul edilen imar planı revizyonu ile iki mahallede konut alanlarına mevzuatlara uygun olarak 1 kat artışı hakkı verildi.

Erenköy Mahallesi de yıllarca mülkiyet sıkıntısı yaşadı. Mülkiyet sıkıntısından dolayı da mahallede imara uygun yapılaşma gerçekleşmedi. Başkan Hakan Tütüncü, Erenköy Mahallesi'nde imara uygun yapılaşmayı gerçekleştirmek için; önce 2B probleminin çözümünü sağladı daha sonra belediye parsellerindeki tapuları, meclis kararıyla, hak sahiplerine tahsis etti. Sonra İmara uygun yapılaşma ve şehirleşme sözü verdi. Tapu tahsisi tamamlanmasına rağmen, mevcut imar haklarının yetersizliğinden dolayı da Erenköy'de, gecekonduların yerine modern binalar inşa edilemiyordu.

Başkan Tütüncü, geçtiğimiz yıl yaptığı ziyaretlerde bölge halkına, imar mevzuatına uygun olması halinde kat artışı yapılacağını ifade etmişti. Bu açıklama üzerine de kat artışı çalışmalarını başlatan Kentsel Tasarım Müdürlüğü, Erenköy ve Kanal mahallelerini kapsayan 1/1000 ölçekli uygulama İmar planı revizyonunu hazırladı ve bu plan Meclis gündemine alındı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Erenköy'de şehirleşme başlıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Nisan 2016 tarihinde saat 12 26’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erenköy'de şehirleşme başlıyor haberi güncellenecektir.

  ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:27
  • Guneş
   06:10
  • Öğle
   13:11
  • İkindi
   16:55
  • Akşam
   19:52
  • Yatsı
   21:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı