« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Eren ve Mesut Kicker'a konu oldu

Almanya'nın önde gelen spor dergilerinden Kicker, Werder Bremen'de oynayan Alman milli takımının Türk kökenli oyuncusu Mesut Özil ile Bayer 04 Leverkusen takımında oynayan İsviçre milli takımının Türk kökenli oyuncusu Eren Derdiyok'u tanıttı.

A.A.
SON GÜNCELLEME

"Özil'in dünyası” başlığı altında verilen haberde, Mesut'un, Bremen'in merkezine yakın, çevresi yeşillik ve sakin olan, tanınmış kişilerin tercih ettiği Schwachhausen adlı semtte oturduğunu yazdı.

Mesut'un evinin iç düzenlemesinin futbolun öne çıktığı modern bir tarz olduğu, odalarda çok az süs eşyası bulunduğu, gardırobunda bazı flamaların yer aldığı ve odanın bir duvarında cam çerçeve içinde Kuran-ı Kerim'den surelerin asılı olduğu kaydedildi.

Burada kendisini çok iyi hissettiğini, ancak daha önceleri yeni çevresi, yeni kulübü ve yeni futbolcu arkadaşlarının olmasından ve ilk kez ayrıldığı ailesinden ayrı kalmasından dolayı kendisini biraz garip hissettiğini belirten Mesut, ancak yalnız kalmanın da kendisini bağımsız kıldığını, daha olgun ve huzurlu yaptığını ifade etti.

Yemek yapmayı sevmediğini kaydeden Mesut, takım arkadaşları ve dostlarıyla dışarda yemek yemeyi tercih ettiğini söyledi.
Antrenmanlarda hız ve dayanıklılık konusunda çok çalıştığını, böylelikle güçlendiğini ve 2 kilo aldığını ifade eden Mesut, daha önce iyi oynamasına rağmen gol atamadığı için eleştirildiğini, ancak şimdi gol de atabilmesinin kendisini çok mutlu ettiğini belirtti.
Mesut, son zamanlarda bu kadar ön plana çıkmasının kendisi için iyi çalışmadan aldığı bir ödül gibi olduğunu, bunun da işinin bir gerekliliğinden kaynaklandığını belirterek, “Büyük bir oyuncu olmak istiyorum” dedi.

Diğer bir haberde de, Eren'in, Köln kent merkezinin çevresinde takım arkadaşı Patrick Helms'e yakın bir evde yaşadığı ifade edildi.
İsviçre'de 6 yaşındayken babasının “Old Boys Basel” takımına kayıt ettirdiği belirtilen Eren'in, 18 yaşına geldiğinde FC Basel'e karşı oynadığı bir kupa maçında gösterdiği performansından ve attığı bir golden sonra bu takıma transfer olduğu kaydedildi.
Eren'in, buradan İsviçre milli takımına çağrıldığı ve 2008 yılında İngiltere'ye attığı golle dikkatleri daha da üzerine çektiği ifade edilen haberde, deplasmanda FC Barcelona'ya karşı attığı güzel bir golle de çeşitli kulüplerden çok sayıda transfer teklifi aldığı, ancak o dönemde Bayer 04 Leverkusen'e söz vermiş olduğu için bu takıma geçtiği kaydedildi.

Eren, Leverkusen'deki yeni yapılan stat ve takımda genç oyuncuların yer almasından dolayı bu takımı tercih ettiğini söyledi.

Leverkusen'de yeni sezonda başka bir teknik direktörün olmasının kendisini rahatsız etmediğini belirten Eren, “Leverkusen'de Heynckes ve İsviçre milli takımında Hitzfeld'in olması benim için büyük bir şans” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler