Gündem Haberleri

  Ereğli'ye modern sinema

  Hürriyet Haber
  10.03.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Uzun yıllar sadece Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları personelinin yararlandığı Erdemir sineması, özel bir işletmenin devralmasından sonra yeniden düzenlenerek Ereğlililerin hizmetine açıldı.

  Kültür ve sanat kenti olma yolunda son yıllarda önemli adımlar atan Zonguldak'ın Ereğli İlçesi'nde sanatseverler, yeni bir sinemaya kavuştu. Uzun yıllar sadece Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (Erdemir) çalışanlarının film izleyebildiği Erdemir sineması, artık Ereğlililerin hizmetine girdi. İstanbul'da Beyoğlu, Moda, Pera ile Bolu'nun Düzce İlçesi'nde As sinemalarını işleten Pera Borsa şirketi, Erdemir'den sinemayı kiralayarak hizmete açtı.

  Özel işletmeye verilen sinemanın salon perdesi, dekoru, koltukları değiştirildi, ses düzeni ve makine dairesi yenilendi. Geniş bir alana kurulu olan sinemada ferah bir ortam yaratılması için oturma grupları oluşturuldu. 512 kişilik sinema salonunda büfe yapıldı, binanın çevre düzenlemesi yenilendi. Yeni çehresiyle dikkat çeken, 7 personelin hizmet verdiği Erdemir sinemasında, hafta içi her gün 4 seans olmak üzere dünya ve Türk sinemasının önemli yapıtları gösterime sunulmaya başlandı. Erdemir sineması 5 Mart'ta ‘‘Her şey güzel olacak’’ filminin gösterime sunulmasıyla sanatseverlerin hizmetine açıldı. Düzenlenen kokteyle ünlü sanatçılar Aytaç Arman, Bülent Kayabaş'ın yanısıra ilçenin önde gelen yöneticileri ve sanatseverler katıldı.

  İlçede yeni açılan bu sinemanın dışında, bir sinema salonu daha bulunuyor.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı