ZONGULDAK HABERLERİ

Ereğli'de yangın tatbikatı

AA / Mustafa Kemal Bektaş
25.02.2016 - 14:09Son Güncelleme :
AA / Mustafa Kemal Bektaş

ZONGULDAK (AA) - Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürlüğünce, Ereğli İsmet İnönü İlk ve Ortaokulu'nda yangın, kurtarma tatbikatı yapıldı.

Tatbikatla ilgili bilgi veren Ereğli Belediyesi İtfaiye Müdürü Muhammet Ali Ateş, öğrencilere, öğretmen ve okul yöneticilerinin yaşanabilecek herhangi bir olumsuzluk durumunda ne yapmaları gerektiği konusunda bilgi verildiğini söyledi.

İlçe genelindeki 15 eğitim kurumunda yangın ve kurtarma eğitimi yapılmasının planlandığını anlatan Ateş, "Tatbikatta merdivenli araçla tahliye, sedye ile yaralı indirme, iple yaralı kurtarma, kuru kimyevi tozla uygulamalı yangın söndürme cihazlarının kullanımı eğitimleri verilmiştir. Eğitimlere büyük önem veriyoruz ve bu doğrultuda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.

Ateş, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne de desteklerinden ötürü teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Zonguldak haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Zonguldak ilinden Ereğli'de yangın tatbikatı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2016 tarihinde saat 14 09’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ereğli'de yangın tatbikatı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı