KONYA HABERLERİ

Ereğli’ye yeni iş sahaları kazandırılıyor

DHA
31.03.2016 - 16:41Son Güncelleme :
DHA

KONYA, (DHA) – EREĞLİ Belediye Başkanı Özkan Özgüven 2’inci Organize Sanayi Bölgesinde yaklaşık 120 kişiye istihdam sağlayacak anlaşmaya imza attıklarını belirterek, yeni iş sahalarını Ereğli'ye kazandırmak için uğraştıklarını söyledi. 

Yaklaşık 20 gün önce arsa satışı yapılan soğuk hava deposu ve meyve paketleme tesisi olarak faaliyet gösterecek olan firma ile anlaşma imzaladıklarını hatırlatan Özgüven, ''Ayrıca çelik çatı konstrüksiyon imalatı gerçekleştirecek olan firmalar ile de yine noter sözleşmesi gerçekleştirdik. Bu iki farklı sektör yaklaşık 60 kişiye istihdam sağlayacak.’’ dedi. Ayrıca 60 kişiye istihdam sağlayacak et ve et ürünleri sektöründe hizmet veren Maşderi Bağırsak Et Entegre Limited Şirketine de 30 bin metrekarelik arsa satışı protokolüne de imza attıklarını sözlerine ekledi. 

Arsa satışlarının büyük oranda gerçekleştiği 2’inci Organize Sanayide kalan arsaların da uygun fiyatlarla satılacağını belirten Özgüven, 3’üncü Organize Sanayi içinde gerekli çalışmaların devam ettiğini vurguladı.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Ereğli’ye yeni iş sahaları kazandırılıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 31 Mart 2016 tarihinde saat 16 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ereğli’ye yeni iş sahaları kazandırılıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı