KONYA HABERLERİ

Ereğli Tüm Engelliler Derneğinden Özgüven’e Ziyaret

IHA
14 Ekim 2015 - 17:29Son Güncelleme : 14 Ekim 2015 - 17:30

EREĞLİ TÜM ENGELLİLER DERNEĞİ YÖNETİMİ, EREĞLİ BELEDİYE BAŞKANI ÖZKAN ÖZGÜVEN' ZİYARET EDEREK, ENGELLİLERE VERDİĞİ DESTEK ÖTÜRÜ TEŞEKKÜR ETTİ.

IHA

Ereğli Tüm Engelliler Derneği Yönetimi, Konya’nın Ereğli İlçe Belediye Başkanı Özkan Özgüven’i makamında ziyaret ederek, engellilere verdiği destekten dolayı teşekkür etti.
Ereğli Tüm Engelliler Derneğini yeni kurduklarını ve amaçlarının engelli bireylerin toplumda daha aktif yer almalarını sağlamak, yaşam standartlarının iyileştirilmesine katkıda bulunmak olduğunu söyleyen Dernek Başkanı İshak Acar, “Bu amaç ve hedeflerimiz doğrultusunda kurduğumuz derneğimizin ilk ziyaretini Belediye Başkanımıza gerçekleştiriyoruz. Başkanımız engellilere yönelik ilgi ve alakasını yakından bilen kişiler olarak kendisine engellilere yönelik yaptığı katkılardan dolayı teşekkür ediyorum. Türkiye’de ve Ereğli’de birçok engelli derneği var. Ancak çoğu dernek yönetiminde engelli arkadaşlarımız yok. Bizim yönetimimiz tamamen engelli bireylerden oluşmaktadır” dedi.
Belediye Başkanı Özkan Özgüven ise, Sivil Toplum Örgütleri ile sürekli iletişim halinde olduklarını kaydederek, “Belediye olarak özellikle engelli ve hastalara yönelik kurulan sivil toplum örgütlerine ayrı bir ilgi duyuyoruz. Her zaman ifade ediyorum, her sağlıklı insan birer engelli adayıdır. Asıl engel kafadaki, vicdandaki, ruhtaki engeldir. Biz bu empati ile zihinlerdeki engelleri kaldırıp engelli kardeşlerimizle daha sıcak ilişkiler kuruyoruz. Her zaman elimizden gelen desteğin en iyisini vermeye çalışıyoruz. Ereğli Tüm Engelliler Derneği de yeni kurulan bir derneğimiz. Kendilerini hayırlı olsun dileklerimle kutluyorum. Bu derneğin yönetimi tamamen engelli arkadaşlarımızdan oluşuyor. Sorunlarını daha iyi anlatıp kendilerini daha iyi ifade edeceklerine inanıyorum. Güzel çalışmalara imza atacaklarını da biliyorum. Kendilerini tekrar kutluyor başarılar diliyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Ereğli Tüm Engelliler Derneğinden Özgüven’e Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 14 Ekim 2015 tarihinde saat 17 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ereğli Tüm Engelliler Derneğinden Özgüven’e Ziyaret haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:17
  • Guneş
   06:02
  • Öğle
   13:04
  • İkindi
   16:49
  • Akşam
   19:45
  • Yatsı
   21:17
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı