KONYA HABERLERİ

Ereğli İmarı İvme Kazanıyor

IHA
28.02.2015 - 15:34Son Güncelleme :

KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İMAR KOMİSYONU ÜYELERİ EREĞLİ’NİN MEVCUT YÜRÜRLÜKTE OLAN İMAR PLANLARI HAKKINDA İNCELEMELERDE BULUNDULAR.

IHA

Konya Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu üyeleri Ereğli’nin mevcut yürürlükte olan imar planları hakkında incelemelerde bulundular.
Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, Belediye Başkan Yardımcısı ve İmar Müdürü Adem Erdal ile görüşerek imar konusunda bilgi alışverişinde bulunan Konya Büyükşehir Belediyesi İmar Komisyonu üyelerine Ereğli’nin çeşitli bölgeleri gezdirilerek çalışmalar hakkında bilgi verildi. İmar ve Şehircilik Daire Başkanı Nurullah Osmanlı, İmar Komisyonu Başkanı Ethem Örge ve komisyon üyelerinden oluşan heyet ile Ereğli’de uygulanan imar planında karşılaşılan sorunlar ve bu sorunların çözümü noktasında görüş alışverişinde bulunuldu.
Başkan Özkan Özgüven yaptığı açıklamada, “Kat yükseklikleri başta olmak üzere çeşitli konularda fikir birliğine varılan gezide mevcut yapılaşmada yaşanan olumsuzlukların önüne geçmek ve belli standartların oturmasını sağlamak hedefindeyiz. Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak üst ölçekli planlarla Ereğli Belediyesi’nin uygulayacağı imar planı koordineli bir şekilde yapılarak şehrin geleceğine önemli bir ivme kazandırılacak. Bu gezi ile ilk adım da atılmış oldu” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Ereğli İmarı İvme Kazanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 15 34’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ereğli İmarı İvme Kazanıyor haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  06:07
 • Guneş
  07:50
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:24
 • Akşam
  17:39
 • Yatsı
  19:11
Sayfa Başı