KONYA HABERLERİ

Ereğli’de Müftülük Binası İçin Yer Tespiti Yapılıyor,

IHA
10 Eylül 2015 - 17:02Son Güncelleme : 10 Eylül 2015 - 17:03

EREĞLİ MÜFTÜLÜK BİNASI YAPIMI İÇİN YER TESPİT ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR.

IHA

Konya’nın Ereğli ilçesi müftülük binası yapımı için yer tespit çalışmaları devam ediyor.
Mevcut binanın yetersiz ve ihtiyaca cevap veremeyecek niteliğe ulaşmasının ardından başlatılan yeni bina yapımı için yer tespit çalışmaları devam ediyor. AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez ve Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven’in girişimleri sonucu DSİ’ne ait araziye Ereğli Müftülük Binası yapılması için gerekli adımlar atılıyor. Söz konusu arazi üzerinde incelemelerde bulunan DSİ 4. (Konya) Bölge Müdürü Mustafa Uzun, AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez, Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, AK Parti İlçe Başkanı İbrahim Büyüktorun ve Ereğli Müftüsü Yusuf Eseroğlu arazinin Müftülük Binası için uygun olduğu yönünde görüş belirttiler. DSİ’ye ait arazilerin müftülük binası yapılması için bakanlık nezdinde gerekli girişimleri başlatacaklarını ve arazilerin yaklaşık 2 bin 500 metrekarelik kısmının müftülük binası yapılması için tahsisini isteyeceklerini belirten AK Parti Konya Milletvekili Halil Etyemez sürecin önümüzdeki günlerde hız kazanmasını sağlayacaklarını ifade etti.
Belediye Başkanı Özkan Özgüven ise Ereğli’de kamu kurum ve kuruluşlara ait birçok binanın ihtiyaca cevap veremediğini ifade ederek, “Bu kurumların yeni binalara taşınması gerekiyor. Bu kurumlardan bir tanesi de müftülük binası. DSİ arazisine müftülük binasının yapılması için DSİ 4. (Konya) Bölge Müdürü Mustafa Uzun ile birlikte araziyi gezdik. Belediyenin de katkıları ile bu araziye müftülük binasını kazandırmak istiyoruz” dedi.
Arazilerin tahsisi konusunda Bakanlık kararı olması gerektiğini belirten DSİ 4. (Konya) Bölge Müdürü Mustafa Uzun ise 2 bin 500 metrekarelik bir alanı müftülük binası yapımı için devredebileceklerini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Ereğli’de Müftülük Binası İçin Yer Tespiti Yapılıyor, hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 17 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ereğli’de Müftülük Binası İçin Yer Tespiti Yapılıyor, haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   04:13
  • Guneş
   06:00
  • Öğle
   13:05
  • İkindi
   16:50
  • Akşam
   19:49
  • Yatsı
   21:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı