KONYA HABERLERİ

Ereğli’de Altyapı Çalışmaları Aralıksız Sürüyor

IHA
26.08.2015 - 16:18Son Güncelleme :

EREĞLİ BELEDİYESİ, KONYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE KOSKİ ŞEHRİN MERKEZİNDEN TAŞRA MAHALLELERE KADAR ALTYAPI ÇALIŞMALARINI ARALIKSIZ SÜRDÜRÜYOR.

IHA

Ereğli Belediyesi, Konya Büyükşehir Belediyesi ve KOSKİ şehrin merkezinden taşra mahallelere kadar altyapı çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
İçme su hattı ana boruları başta olmak üzere asbestli boruları değiştiren, 1970’li yıllardan kalma kanalizasyon ağını yenileyen, yağmur suyu drenaj hattı döşeme çalışmalarını sürdüren ekiplerin çalışmalarını takdirle karşılayan vatandaşlar, “Geç kalınmış ancak mutlaka gerekli olan bir çalışmaya imza atanları kutluyoruz” diye konuştular. Ereğli’nin en merkezi noktası olan İstasyon Caddesi, Anıt Caddesi gibi şehrin göbeğinde devam eden çalışmaların Cahı, Namık Kemal, Kargacı gibi mahalleler yanında Vanlı, Pınarözü, Selvili, Türkmen gibi mahallelerde de devam edeceğini kaydeden Ereğli Belediye Başkanı Özkan Özgüven, “Ereğli’nin her mahalle ve sokağında altyapı çalışması yapılacak. Vatandaşlarımızın yaşam standardını yükselteceğiz” diye konuştu. Ereğli merkezde devam eden çalışmaları değerlendiren vatandaşlar, “Yetersiz ve ihtiyaca cevap vermeyen eski hatların yıllar önce değiştirilmesi gerekiyordu. Her geçen gün büyüyen ve artan nüfus ile orantılı olarak alt, hatta üst yapının yenilenmesi gerekirken maalesef hep geri plana atılan bir anlayışla ihmal edildiğini bugün yapılan çalışmalarla daha iyi anlıyoruz. Geç kalınmış ancak mutlaka gerekli olan bu çalışmaları gerçekleştiren Ereğli Belediye Başkanı ve ekibini kutluyoruz” diye konuştular.
Altyapıda ihtiyaca verecek uzun ömürlü yatırımları Ereğli’ye kazandırdıklarını söyleyen Belediye Başkanı Özkan Özgüven, şehir merkezinde yenilenen altyapının yanında kot farkı nedeniyle yıllardır ötelenen kenar mahalleler ve köy statüsünden mahalle statüsüne geçen mahallelerin altyapı çalışmalarını tamamlayacaklarını kaydetti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Ereğli’de Altyapı Çalışmaları Aralıksız Sürüyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ağustos 2015 tarihinde saat 16 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Ereğli’de Altyapı Çalışmaları Aralıksız Sürüyor haberi güncellenecektir.

  KONYA NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Kasım 2017, Pazartesi
  • İmsak
   05:48
  • Guneş
   07:29
  • Öğle
   12:46
  • İkindi
   15:26
  • Akşam
   17:44
  • Yatsı
   19:12
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı