Gündem Haberleri

  Erdoğanlar’dan Erbakan’a taziye ziyareti

  ANKARA (A.A)
  24.10.2005 - 15:03 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'a eşi Nermin Erbakan'ın vefatı nedeniyle taziye ziyaretinde bulundu.

  Erdoğan eşi Emine Erdoğan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve AKP Grup Başkanvekili Eyüp Fatsa ile saat 11.00'de Necmettin Erbakan'ın Balgat'taki konutuna geldi.

  Erdoğan ve beraberindekiler, Erbakan'a başsağlığı dileklerini ilettiler.

  Basın mensuplarının alınmadığı ziyarete Başbakan Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın, Erbakan'ın kızlarına başsağlığı dileklerini ilettiği, ayrıca ayrılırken Necmettin Erbakan'a aynı dileklerde bulunduğu öğrenildi.

  Başbakan Erdoğan'ın ziyareti yaklaşık 25 dakika sürdü.

  Öte yandan, Erbakan'a başsağlığı ziyaretleri devam ediyor. AKP Grup Başkanvekili Salih Kapusuz da Erbakan'a taziye ziyaretinde bulundu.

  NERMİN ERBAKAN'IN CENAZESİ İSTANBUL'A GETİRİLDİ

  Eski başbakanlardan Necmettin Erbakan'ın dün vefat eden eşi Nermin Erbakan'ın cenazesi, uçakla İstanbul'a getirildi.

  Erdoğanlar’dan Erbakan’a taziye ziyareti
  Erbakan taziyeleri kabul etti.

  Türk Hava Yolları'ndan kiralanan A 321 Airbus tipi uçakla Ankara'dan İstanbul'a getirilen Nermin Erbakan'ın cenazesiyle birlikte eşi Necmettin Erbakan, oğlu Fatih Erbakan, akrabaları ve yakınları da İstanbul'a geldi.

  Necmettin Erbakan, uçaktan korumalarının yardımıyla indi. Oldukça bitkin ve yorgun olduğu gözlenen Erbakan ve beraberindekiler, daha sonra Atatürk Havalimanı VIP Salonu'na geçtiler. Nermin Erbakan'ın cenazesi de cenaze arabasına konuldu ve havalimanının A Kapısı'ndan çıkartıldı.

  Uçaktan indirilen Nermin Erbakan'ın tabutuna, adının yazılı olduğu kağıtların yapıştırıldığı görüldü. Nermin Erbakan'ın cenazesi, ikindi vakti Fatih Camii'nde kılınacak namazın ardından Merkez Efendi Mezarlığı'ndaki aile kabristanında toprağa verilecek.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı