Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Erdoğan'ın yeni stratejisi tartışılıyor

  ANKA
  24.07.2007 - 14:08 | Son Güncelleme: 24.07.2007 - 14:08

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın, Cumhurbaşkanı Sezer’e istifasını vermesinin ardından, “Ak sayfa açtık” sözleri ve CHP Lideri Deniz Baykal’ı ziyaret edeceğini açıklamasıyla izleyeceği yeni dönem stratejisi yankı uyandırdı.

  Erdoğan’ın başta cumhurbaşkanlığı seçimi olmak üzere birçok konuda anamuhalefet ve Meclis’te temsil edilen partilerle uzlaşma arayışı sinyali, AKP’liler tarafından da olumlu karşılandı.

  Erdoğan’ın yeni dönem siyasetine yönelik muhalefet partilerinin tavrı merakla beklenirken, AKP’liler uzlaşma tavrının sadece cumhurbaşkanlığı seçimi için değil diğer konularda da geçerli olduğunu söylediler.

  ÇETİNKAYA: “DÜNÜ DÜNDE BIRAKTIK”

  AKP Genel Başkan Yardımcısı Necati Çetinkaya da Başbakan Erdoğan’ın söylemlerini değerlendirirken, “Bembeyaz bir sayfa açtık, meydanlarda söylenen sözleri unuttuk. Kime hakkımız geçtiyse hakkımızı helal ediyoruz” dedi. Milletin sandıkta AKP’yi seçerek bir mesaj verdiğini belirten Çetinkaya, uzlaşma çağrılarının da sadece cumhurbaşkanlığı seçimi için geçerli olmadığını söyledi. Çetinkaya, “Kavgayla siyasetin bizi bir yere götüreceğine inanmıyoruz. Boğuşmaların, kan gütmelerin ülkeye bir şey kazandırmayacağını biliyoruz” dedi.

  KAPUSUZ: “BAŞBAKAN SORUMLULUĞUNUN GEREĞİNİ YERİNE GETİRİYOR"

  AKP Grup Başkanvekili Salih Kapusuz, Başbakan Erdoğan’ın iki gündür yaptığı değerlendirmeleri olumlu karşılayarak, “Başbakan sorumluluğunun gereğini yapmaktadır” dedi. Toplumun da uzlaşı arayışı içinde olduğunu belirten Kapusuz, “Bunun sözle olmasından daha çok uygulamalarıyla devam ettirmekte olan AKP bundan sonra da bu tavrını devam ettirecektir. Sayın Baykal’la görüşme isteğini de bu çerçevede değerlendirebiliriz. Baykal’la biz çok görüştük ama sonradan Baykal gerdiği için, kapıları kapattığı için irtibatlar koptu” değerlendirmesini yaptı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı