Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Erdoğan'ın telefonuna neden çıkmadı

  Süleyman DEMİRKAN / ANKARA
  24 Temmuz 2007 - 11:05Son Güncelleme : 24 Temmuz 2007 - 12:22

  Başbakan Tayyip Erdoğan, dün CHP Genel Başkanı Deniz Baykal ve DP Genel Başkanı Mehmet Ağar'ı arayıp telefonla görüştükten sonra MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'yi de aradı. Ancak Bahçeli, Erdoğan'ın telefonuna çıkmadı.

  Erdoğan, hükümetin istifasını Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'e sunduktan sonra yaptığı açıklamada Baykal ve Ağar ile telefon görüşmesi yaptığını söyledi. Bahçeli'yi de aradığını belirten Erdoğan, "Ancak bu saate kadar görüşemedik. Belki şu sıralarda aradılarsa bilemiyorum” diyerek ilerleyen saatlerde görüşmeyi beklediğini dile getirdi. Ancak Erdoğan'ın Bahçeli'den beklediği telefon gelmedi.

  Bahçeli'nin sekretaryası, Hürriyet'e "Sayın Başbakan aradı, ancak Genel Başkanımız müsait değildi. Daha sonra da aşırı yoğunluk ve iş yükü nedeniyle Sayın Başbakan'ı cevaben arayamadı. Müsait olunca arayacaktır, neden aramasın" dedi. Bahçeli'nin bir kurmayı ise Bahçeli'nin düşünmeden ve hesabını yapmadan hiçbir davranış ve tasarrufta bulunmayacağını belirterek şöyle dedi:

  BAHÇELİ KIRGINLIĞINI HİSSETTİRDİ

  "Sayın Başbakan seçim kampanyası sırasında MHP ile PKK'nın uzantılarını aynı kefeye koymakla kalmadı, bizim için 'Meclis'e girerlerse bunlara selam verilmez' gibi bir Başbakan'a hiç yakışmayacak sorumsuz bir söz sarfetti. Ayrıca, Sayın Başbakan, Genel Başkanımızın kendisine yönelttiği siyasi eleştiriler üzerine iki ayrı tazminat davası açtı. Genel Başkanımız, elbette bunları unutmadı ve Erdoğan'a bir kendi üslubuyla bir mesaj vermek istedi. Onun için, telefonuna, 'Aman beni Başbakan aramış' diyerek koşa koşa çıkmadı. Başbakan'ın telefonuna cevaben dönmeyi de bu yüzden geciktirdi. Kırgınlığını muhatabına hissettirmiş oldu. Umarız, mesaj alınmıştır. Ama, Sayın Bahçeli, Başbakan'ı gecikmeli de olsa mutlaka cevaben arayacak."

   

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı