Gündem Haberleri

  Erdoğan'dan Vahdettin Köşkü’nde 1.5 saat teftiş

  Mustafa KÜÇÜK / İSTANBUL
  20.09.2014 - 01:31 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, dün öğle saatlerinde Üsküdar Kısıklı’daki konutundan çıkarak, Karacaahmet Mezarlığı’na gitti.

  Erdoğan, annesinin ve babasının mezarlarını ziyaret edip dua etti. 15 dakika süren ziyaret sonrası Erdoğan, Çengelköy’deki Kerem Aydınlar Camisi’ne giderek cuma namazını kıldı.

  Erdoğan’a, Merkez Valiliği’ne atanan Hüseyin Avni Mutlu, İstanbul Emniyet Müdürü Selami Altınok ve AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşcu eşlik etti. Erdoğan daha sonra, girişi caminin hemen yanında olan Vahdettin Köşkü’ne yürüyerek geçti. Bu sırada korumaları bölgede sıkı güvenlik önlemleri alarak basın mensuplarının ve cuma namazını Erdoğan’la aynı camide kılan cemaatin köşke yaklaşmasını engelledi.

  Erdoğan, hem devlet konukevi hem de Cumhurbaşkanlığı yazlık çalışma ofisi ve aynı zamanda ikamet olarak da kullanılabilecek şekilde yeniden inşa edilen tarihi Vahdettin Köşkü’nde incelemelerde bulundu.

  Binalardaki çalışmalar ve bahçedeki düzenlemeler hakkında bilgi alan Erdoğan, burada 1.5 saat kaldı.

  Padişah Vahdettin’in tahta çıkmadan önce yaşadığı Vahdettin Köşkü’nün de içinde bulunduğu 65 dönümlük alandaki eski Köçeoğlu Köşkü, Kadın Efendi Köşkü ve Ağalar Dairesi aynı hizaya çekildi. Köşk için 1988’de dönemin Başbakanı Turgut Özal da ‘Başbakanlık Dinlenme Evi’ yapılması için talimat vermiş, restorasyon başlamış fakat Özal’ın ölümü sonrası çalışma durdurulmuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı