İSTANBUL HABERLERİ

Erdoğan'dan Paskalya mesajı

DHA
26.03.2016 - 13:07Son Güncelleme :
Erdoğandan Paskalya mesajı
DHA

İSTANBUL, (DHA) CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, yayınladığı mesajla Hristiyan vatandaşların Paskalya Yortusu’nu kutladı.
Erdoğan'ın mesajı şu şekilde:
"Dini bayramlar, toplumda kardeşlik, sevgi ve saygının egemen olduğu; birlik, beraberlik ve dayanışma duygularının yoğunlaştığı müstesna günlerdir. Paskalya da, muhtelif kilise ve gruplara mensup Hristiyan vatandaşlarımızın en önemli yortularından birini oluşturmaktadır. Tarih boyunca başka din ve kültürlere saygıyı esas alan bir medeniyetin mensupları olarak bizler, farklılıkları zenginlik biçiminde telakki etmenin, toplumumuzda birliğin pekiştirilmesi açısından da önemli olduğunu düşünüyoruz.
Bizler, insanların din, dil, etnik köken ayrımına maruz kalmamalarının; kendi kültür, gelenek ve inançlarını özgürce yaşayabilmelerinin, dün olduğu gibi bugün de, temel insan hakları arasında yer aldığına inanıyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle, Hristiyan vatandaşlarımız başta olmak üzere, tüm Hristiyanlara Paskalya yortuları münasebetiyle tebriklerimi ve esenlik dileklerimi sunuyor, kendilerini en kalbi duygularımla selamlıyorum"

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden Erdoğan'dan Paskalya mesajı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Mart 2016 tarihinde saat 13 07’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erdoğan'dan Paskalya mesajı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı