Gündem Haberleri

  Erdoğan'dan Kutan'a 'yasakçı' suçlaması

  Hürriyet Haber
  05.07.2001 - 00:00 | Son Güncelleme:


  Siyasi parti kurma çalışmaları içinde olan İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin eski Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, kendisi için 'Yasaklı, parti kuramaz' diyen kapatılan FP’nin eski Genel Başkanı Recai Kutan'ı ‘‘yasakçı’’ olmakla suçladı.

  Üsküdar Kısıklı'da bulunan ofisinden çıkarken, gazetecilerin sorularını yanıtlayan Erdoğan, kendisi için ‘‘Yasaklı, parti kuramaz’’ dediği belirtilen Kutan'ın sözlerini değerlendirerek, ‘‘Siyasi yasağımın olmadığı kanaatindeyim’’ dedi.

  ‘‘Kutan'a cevap verme durumunda değilim’’ diyen Erdoğan, ‘‘Çünkü demokrasiye inananların, demokratik bir mücadele içinde olanların, yasakçılıktan yana olmaması gerekir. Kimin yasakçılıktan yana olduğu da bu ifadelerle ortaya çıkıyor. Yasaklar üzerine hareketlerini bina edenlerin, bu ülkede geleceğinin aydınlık olacağına da inanmıyorum’’ diye konuştu.

  Ayrı bir parti kurma çalışması içinde olmadıklarına işaret eden Erdoğan, ‘‘Arkadaşlarımızın yaptığı, yeni bir parti çalışmasıdır. Ayrı bir parti çalışması, var olan bir partinin olduğu bir dönemde olur. Tamamen yeni, bir sıfır dönemdir’’ dedi. Liderlik konusunda herhangi bir sıkıntısının olmadığını da belirten Erdoğan, DYP'den istifa eden Meral Akşener'le ilgili olarak ise ‘‘Meral Hanım, bugüne kadar çizdiği profille net, mert, dürüst, sabıkasız, şaibesi olmayan ve hakikaten vatansever, milletperver bir hanım kardeşimizdir. İnanıyorum ki, o da böyle bir oluşum içerisinde muhakkak yerini alacaktır’’ dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı