ANKARA HABERLERİ

Erdoğan'dan, Kılıçdaroğlu'na: İddianı ispat et (Geniş haber) 

DHA
20.06.2017 - 22:48Son Güncelleme : 20.06.2017 - 22:48
DHA

"ŞİMDİ YENİ BİR İFTİRA DAHA ATMIŞLAR. 'TAYYİP ERDOĞAN'IN 3 MİLYAR DOLARLIK HAZİNESİ VAR.' DİYE. ONUNLA İLGİLİ DAVAYI DA KAZANACAĞIZ" 

"ANKARA'DAN İSTANBUL'A YÜRÜYOR YA, HER GEÇEN GÜN BU YÜRÜYÜŞTEKİ SEVİYE KAYBI ARTIYOR" 

"BUGÜN GRUP TOPLANTISINI AÇIK ALANDA YAPMIŞLAR. KAPALI ALAN HERHALDE SICAK GELİYOR" 

"BU ÜLKEDE ADALETİN OLDUĞUNA İNANIYORUZ. BU ÜLKEDE ADALET VAR. DOLAYISIYLA ADALETİN PENÇESİNDEN KURTULMAYACAKSINIZ"

"İSTANBUL'A YÜRÜYORLAR, YOLLARI AÇIK OLSUN HÜKÜMETİMİZ  ANLAYIŞ GÖSTERMEK SURETİYLE ONLAR BU YÜRÜYÜŞLERİNİ DEVAM ETTİRİYORLAR" 

Hakime TORUN / ANKARA (DHA) - CHP'nin başlattığı "Adalet yürüyüşü" ne değinen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Birilerinin elinde kartonlarla yürüyerek, adalet araması gibi değil bizim ardağımız adalet. Bizim aradığımız adalet, 250 şehidimizin kanıdır. 2193 gazimizin yaralı oluşudur. Ankara'dan İstanbul'a yürüyor ya, her geçen gün bu yürüyüşteki seviye kaybı artıyor. Bugün grup toplantısını açık alanda yapmışlar. Kapalı alan herhalde sıcak geliyor. Oradan da bir ifade kullanıyor. Cumhurbaşkanının yargıya talimat verdiği ile alakalı. İstifaya çağırıyor.  Sen bir defa kendini bu ülkede ne olduğunu kabul ettirmişsin. Millet seni çok iyi biliyor, tanıyor. Biliyor ki hiçbir sözünde durmaz. İspata yönelik bir şeyin varsa Müddei iddiasını ispat ile mükelleftir. İddianı ispat et" dedi. 


Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe'de, esnaflar ile bir araya geldiği iftarda konuştu. 15 Temmuz  darbe girişimine değinen Erdoğan, "Şu anda yargılanıyorlar. Yargılanırken A'dan Z'ye her şey yalan. Kurtulamayacaksınız. Bu ülkede adaletin olduğuna inanıyoruz. Bu ülkede adalet var. Dolayısıyla adaletin pençesinden kurtulmayacaksınız" dedi. 

"BİRİLERİNİN ELİNDE KARTONLARLA YÜRÜYEREK, ADALET ARAMASI GİBİ DEĞİL BİZİM ARDAĞIMIZ ADALET" 
CHP'nin başlattığı "Adalet yürüyüşü"ne değinen Erdoğan şu ifadeleri kullandı:  "Birilerinin elinde kartonlarla yürüyerek, adalet araması gibi değil bizim aradığımız adalet. Bizim aradığımız adalet, 250 şehidimizin kanıdır. 2193 gazimizin yaralı oluşudur. 

MİT'İN TÜRKMEN KARDEŞLERİMİZE YARDIMINI BASANLAR  KİMDİ? 
Öbür tarafta Milli İstihbarat Teşkilatı'nın gönderilen Türkmen kardeşlerimize yardımını basanlar kimdi? Yine aynen o FETÖ terör örgütüydü. FETÖ'nün yargı içindeki mensuplarından şu anda içeride olanlar ki, Milli İstihbarat Teşkilatı'na böyle bir şey yapamazsın. Yaptılar. Şu anda bedel ödüyorlar. Oradan alınan evraklar kimlere gönderildi? Şu anda mahkum edilen şahsa gönderildi. O da şu anda yurt dışına kaçmış olan bir başka gönüldaşına gönderdi. O kaçtı gitti.  Şimdi farklı şeyler de dolaşıyor. 

ANKARA'DAN İSTANBUL'A YÜRÜYOR YA, HER GEÇEN GÜN BU YÜRÜYÜŞTEKİ SEVİYE KAYBI ARTIYOR
Ankara'dan İstanbul'a yürüyor ya, her geçen gün bu yürüyüşteki seviye kaybı artıyor. Bugün grup toplantısını açık alanda yapmışlar. Kapalı alan herhalde sıcak geliyor. 

İDDİANI İSPAT ET
Oradan da bir ifade kullanıyor. Cumhurbaşkanının yargıya talimat verdiği ile alakalı. İstifaya çağırıyor.  'Olmazsa ben istifa ederim' diyor. Senin bu ilk değil ki sen bugüne kadar kaç kere bu şeyleri söyledin. Senin bu yalan makinesi olduğunu bu ülkede bilmeyen kalmadı. Böyle bir şeyi ispata davet ediyor. Sen bir defa kendini bu ülkede ne olduğunu millete kabul ettirmişsin. Millet, seni çok iyi biliyor, tanıyor. Biliyor ki hiçbir sözünde durmaz. İspata yönelik bir şeyin varsa hukukta şöyle bir şey var; Müddei iddiasını ispat ile mükelleftir. İddianı ispat et. Senden yargıda aldığım bir çok cezalar var. Alıyorum. Aldığım bedelleri de avukatlarıma diyorum bu sizin hakkınız. Sizde kalsın. Öbür tarafta Kayseri'de eski büyükşehir belediye başkanımız o da maşallah bunlardan cezalar aldı sucuk olarak dağıtıyor Kayseri'de. Dürüst değiller.

PKK, HDP İLE DE EL ELE KOL KOLA. FETÖ İLE DE EL ELE, KOL KOLA. KENDİNİ KURTARACAKSAN, BUNLARDAN KURTAR
Bunlar şu anda bu ülkede terör örgütleri ile el ele, kol kola dolaşmıyor mu? PKK, HDP ile de el ele kol kola. FETÖ ile de el ele, kol kola. Kendini kurtaracaksan, bunlardan kurtar. Bizim Allah'tan başka Allah'ın izniyle hesap veremeyeceğimiz hiç kimse bu dünyada yok." 

"ŞİMDİ YENİ BİR İFTİRA DAHA ATMIŞLAR. 'TAYYİP ERDOĞAN'IN 3 MİLYAR DOLARLIK HAZİNESİ VAR.' DİYE" 
Erdoğan, "Şimdi yeni bir iftira daha atmışlar. 'Tayyip Erdoğan'ın 3 milyar dolarlık hazinesi var.' diye. Allah Allah. Onunla ilgili davayı da kazanacağız da. Olmayan bir şeyle suçlandığınızda rahat olursunuz. Aksi takdirde tutuşursunuz. İşin kötüsü yargı, bu işlerde büyük cezalar kesmiyor. Tazminat davalarında cezalar ufak. Büyük olsa da o zaman fakir fukaraya dağıtma imkanı bulsak. Daha önce yine CHP'nin içindeki milletvekillerinden kazanılmış davalar var. HDP'den kazanılmış davalar var. Ama usanmıyorlar, uslanmıyorlar. 'Nasıl olsa bedeli az veririz geçer' diyorlar. Yaptıkları bu. Ne yaparlarsa yapsınlar yargıda, bunları mahkum edeceğiz. Tazminat ardından ceza böyle yürüyeceğiz" ifadelerini kullandı. 

"İSTANBUL'A YÜRÜYORLAR, YOLLARI AÇIK OLSUN HÜKÜMETİMİZİN ANLAYIŞI İLE YÜRÜYÜŞLERİNİ DEVAM ETTİRİYORLAR"
Erdoğan, "İstanbul'a yürüyorlar, yolları açık olsun. Kamunun hukukunu bozmadan böyle bir aslında hakları da yok fakat arkadaşlarımız, hükümetimiz burada onlara anlayış göstermek suretiyle onlar bu yürüyüşlerini devam ettiriyorlar" dedi. 

"ESNAFLIK DA '3 DÖNÜM BOSTAN YAN GEL YAT OSMAN' ANLAYIŞI İLE YÜRÜTÜLEMEZ" 
Esnaflara seslenen Erdoğan, "Hiçbir meslek grubu gibi esnaflık da '3 dönüm bostan yan gel yat Osman' anlayışı ile yürütülemez. Kendinizi sürekli geliştirecek müşterilerinizin size olan bağlılığını güçlendirecek yollar bulmanız çok önemli" dedi.  

 

(FOTOĞRAF) 

 
 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Erdoğan'dan, Kılıçdaroğlu'na: İddianı ispat et (Geniş haber)  haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Eylül 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:50
  • Guneş
   06:29
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:17
  • Akşam
   18:53
  • Yatsı
   20:20
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı