Gündem Haberleri

  Erdoğan'dan kaset açıklaması

  A.A
  18.05.2011 - 15:46 | Son Güncelleme:

  "Bahçeli kendi iç sorununu hükümete maletme gayretinde"

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, MHP'deki kaset iddialarını  değerlendirirken, “Bu konularla ilgili sayın Bahçeli kendi iç sorununu tamamiyle  hükümete mal etmenin gayreti içerisinde. Gelişen bu teknoloji içeresinde bu  işlerle ne kadar mücadele edilebilir, bunlar bellidir ve biz bugüne kadar TİB ile  elimizden gelen mücadeleyi verdik” dedi.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan,  dün ABD'nin Ankara Büyükelçisi Francis Riccaiardone ile görüşmesinde Orta  Doğu'daki gelişmeleri değerlendirdiklerini bildirdi.

  Erdoğan, Tokat Valiliğini ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını  yanıtladı.

  Başbakan Erdoğan'ın toplu açılış törenine gitmediğini anımsatarak, sağlık  durumunda bir sorun olup olmadığına yönelik sorusu üzerine, “Yok. Sağlık  durumumda şu anda bir gribal durumum var da... Onun için dedik ki 'Cemil bey  açılışı yapsın'. Buradan da malum Çorum'a geçeceğiz. Sesimden anlamanız lazım”  yanıtını verdi.

  “ABD Büyükelçisi ile bir görüşmeniz oldu dün. Size bir mesaj ilettiğini  söyledi. Bugün de bazı haberler var. Özellikle Orta Doğu sürecinde yeni bir yol  haritası, 

  “Şu anda bizim yaptığımız Orta Doğu'daki gelişmeleri bir değerlendirelim  istedik. yaptığımız buydu aramızda bu değerlendirmelerle birlikte de malum zaten  bir seçim atmosferi içerisinde olduğumuz için çok fazla yüklenemiyoruz ama her ne  kadar seçim yoğunluğu varsa da yine konuları tamamen bir kenara itmiyoruz. zaman  zaman özel temsilcilerimizle zaman Dışişleri bakanımız bu konuları sürdürüyoruz,  yürütüyoruz. Bu ara zaten Orta Doğu'dan Kuzey Afrika'dan bazı temsilciler gelip  gidecekler onlarla görüşmelerimiz bu yoğun programlarımıza rağmen olacak.  Yaptığımız görüşmeler genelde bu istikamette geçti.”
         
  MHP'YLE İLGİLİ KASET KONUSU

  Bir gazetecinin, “Bugün MHP'ye dair bazı yeni kasetler yayınlandı.  Hükümetin olayı aydınlatmasını istiyorlar. Bu konuda neler diyeceksiniz” sözleri  üzerine de Erdoğan, şu değerlendirmeyi yaptı:

  “Bu konularla ilgili sayın Bahçeli kendi iç sorununu tamamıyla hükümete  mal etmenin gayreti içerisinde. Gelişen bu teknoloji içeresinde bu işlerle ne  kadar mücadele edilebilir, bunlar bellidir ve biz bugüne kadar TİB  (Telekomünikasyon İletişim Başkanlığı) ile elimizden gelen mücadeleyi verdik ve  TİB bütün bu yayınları tespit ettikleri anda hemen müdahale etmek suretiyle  bunların yayınlarını durdurdu. Bundan daha hükümet olarak bunlara yönelik nasıl  bir mücadele vereceğiz, ondan sonrası zaten yargıya intikal ediyor. ondan  sonrasını zaten yargı sürdürüyor. Bunların bir çoğu da biliyorsunuz şu anda  yargıda yargı nereye ulaşır, ne kadar neyi bulur onu bilemem. Ama bunlar kendi iç  meselesidir, iç sorunudur. bunlarla uğraşsın. Ben daha önce de söyledim. Aynı  durumlar bize de intikal etse de böyle bir şey bizim de olursa biz de bununla  ilgili kararlarımızı alacağımızı yetkili kurullarımızda verdik, veriyoruz. Çünkü  bizim Türkiye'de temiz siyasete, kaliteli siyasete ihtiyacımız var. olayın aslı  budur.”

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı