Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Erdoğan'dan Bush'a jet cevap

  A.A
  18.10.2007 - 00:49 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, tezkerenin TBMM'de kabul edilmesi ile ilgili olarak, “Ülkemiz, milletimiz için, teröre karşı mücadeleyi uluslararası bir karar olarak görenler için hayırlı olsun” dedi.

  Erdoğan, tezkerenin TBMM'de kabul edilmesinin ardından, Meclis kulisinde bir gazetecinin, “Tezkerenin kabul edildiği dakikalarda Başkan Bush da bir açıklama yaparak, 'Türkiye'nin sınır ötesine asker göndermesi Türkiye'nin yararına değildir' açıklaması yaptı. Siz de kasım da gidip bir görüşme yapacaksınız. Tezkerenin kabulü, bu açıklama ve görüşme öncesinde nasıl değerlendirilmelidir?” sorusuna, “Kimin ne dediğini bilmediğini” belirten Erdoğan, şunları kaydetti:
  “Ben sadece şu anda TBMM olarak tüm parlamenterlerimizle biz kahir ekseriyetle bir karar verdik. Bunun için de kimin ne dediği değil, TBMM'nin ne dediği önemlidir ve bu kararı da TBMM almıştır. Ülkemiz için, milletimiz için, teröre karşı mücadeleyi uluslararası bir karar olarak görenler için hayırlı olsun diyorum.”
  Başbakan Erdoğan; gazetecilerin, DTP temsilcisinin Genel Kurulda yaptığı konuşmayı nasıl değerlendirdiği yönündeki soruya ise yanıt vermedi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı