Gündem Haberleri

  Erdoğan’dan 23 Nisan mesajı: Korkmayın çocuklar

  Rıza ÖZEL/ANKARA
  20.04.2016 - 21:41 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, 23 Nisan nedeniyle buluştuğu çocuklara, “Tüm silahları sevgimizin yeneceğine inanıyorum. Sizler hiç korkmayın çocuklar” diye seslendi. Erdoğan, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle 25 ülkeden 332’ün üzerinde çocuğu Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan, dünya çocuklarıyla Suriyeli çocukların dramını anlatan ‘Cennetin Çocukları’ isimli İngilizce şarkıyı dinledi.

  Erdoğan, yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

  HER BİRİNİ KUCAKLAYABİLSEM

  “Siz çocuklar hesapsız, riyasız, yalansız sevginin adısınız. En saf, en temiz, en duru sevgiyi sizlerin gözlerinden, sizlerin o güzel yüzlerinden minik ellerinden başka nerede bulabiliriz ki? Onun için her çocuk benim gözümde adeta çöldeki bir vaha gibi sevinç ve huzur kaynağıdır. Keşke dünya çocuklarının her birini ayrı ayrı kucaklayabilsem o güzel ellerinden masum gözlerinden öpebilsem. 

  DÜNYA HERKESE YETER

  Çocukların rüyadan ve şarkıdan yaptıkları bir halkanın ortasında onlarla beraber olmak, sohbet etmek, oyun oynamak, şarkı söylemek istiyorum. 5 tane torunum var. Onları kucakladığımda ne hissediyorsam her çocuk için aynısını hissediyorum. Halbuki dünya herkese yetecek kadar büyüktür. Çocukların o minicik yüreklerine sığdırdıklarını biz büyükler koskoca dünyaya sığdıramıyoruz. Sizler hiç korkmayın çocuklar. Dünyayı ne kadar karanlık kaplarsa kaplasın unutmayın mutlaka arkasından güneş doğacak, gün aydınlanacaktır. Çünkü her kışın bir baharı, her gecenin bir sabahı mutlaka vardır. Bugün lisanlarınız farklı da olsa nasıl gönülden gönüle kurduğunuz köprüyle anlaşabiliyorsanız büyüdüğünüzde de ortak sevgi dilinizi koruyun. Farklı inançlardan, meşreplerden olmak sizin nasıl tanışmasına engel değilse büyüdüğünüzde de bu ortak zemine sahip çıkın. İşte o zaman bugün dünyamızı kasıp kavuran sorunların bir anda kendiliğinden çözüm yoluna girdiğini göreceksiniz ben sizlere güveniyorum. 

  Erdoğan’dan 23 Nisan mesajı: Korkmayın çocuklar

  SİLAHLARI YENER SEVGİMİZ

  Sizlerin kalbindeki temizliğin, sıcaklığın tüm insanlığı saracak kadar büyük herkese yetecek kadar bereketli olduğuna inanıyorum. Unutmayın biz cennetin çocuklarıyız. Tüm silahları yener sevgimiz. Gülleriyiz her mevsimin hepimiz kardeşiz. Tüm silahları sevgimizin yeneceğine inanıyorum.” 

  TUNA NEHRİ AKMAM DİYOR

  CUMHURBAŞKANI Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan çocuklarla birlikte Saray’ın bahçesine ‘Medeniyet Çınarı’ dikti. 25 ülkeden gelen çocuklar ağacın köküne toprak attı. Çınar, Türkiye’den Dicle Nehri’nin yanı sıra Sudan’ın Nil Nehri, Amerika’nın Mississippi Nehri, Japonya’nın Fuji Nehri, Hindistan’ın Ganj Nehri ve Macaristan’ın Tuna Nehri’nden getirilen can suyuyla sulandı. Erdoğan, Tuna Nehri’nin suyunu kendisine getiren kız çocuğuna ‘Tuna Nehri akmam diyor’ şarkısını söyledi.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı