« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Erdoğan Yunus Yıldırım'a ateş püskürdü

Beşiktaş Asbaşkanı Levent Erdoğan, Süper Kupa maçının hakemi Yunus Yıldırım’a ateş püskürdü.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor'da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na katılan Erdoğan, Yıldırım’ın Beşiktaş’ın galibiyetini önlediğini savundu ve MHK’ye seslenerek “Lütfen Yunus Yıldırım’ı hatalarıyla baş başa bırakın” dedi.

Beşiktaş Kulübü’nün Hukuk İşlerinden Sorumlu Asbaşkanı Levent Erdoğan, Yunus Yıldırım’ın verdiği kararlarla maçın yazgısını değiştirdiğini söyledi.

Siyah beyazlı takımın gösterdiği performansla kupayı hakettiğini belirten Erdoğan, “Aslında kupa finali oynamak bile doğru değil. Federasyonun bu konuda kesin kuralları yok. Düzenli bir organizasyon değil. Önce Avrupa’da yapılacak dediler, sonra İstanbul’a aldılar. Doğru olan hem şampiyon hem de kupa şampiyonu olarak kupanın doğrudan Beşiktaş’a verilmesiydi. Bunu bir hukuk adamı olarak söylüyorum” dedi.

Levent Erdoğan, bu konudan rahatsız olduklarını, ancak Yunus Yıldırım’dan daha fazla rahatsız olduklarını dile getirerek, “Yıldırım, daha önce de bizim maçlarımızı yönetti ve hatalarıyla Beşiktaşlıları sürekli tedirgin etti. Neden bu maça Yunus Yıldırım’ı atıyorsunuz MHK yetkilileri (?) MHK Başkanı Oğuz Sarvan ve diğer yetkililere sesleniyorum: ‘Lütfen Yunus Yıldırım’ı hatalarıyla baş başa bırakın’; çünkü Beşiktaş taraftarı bu ismi duyduğu anda tedirgin oluyor” şeklinde konuştu.

Ülkemizin büyük takımlarından ve rakiplerimizden Fenerbahçe’nin kazanmak için böyle hatalı hakem kararlarına ihtiyacı olmadığını düşünüyorum” diyen Erdoğan, yayıncı kuruluşta maç sonrası hakem kararlarıyla ilgili olarak yapılan yorumlara da katılmadıklarını ve yorumlardan son derece rahatsız olduklarını sözlerine ekledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz