Gündem Haberleri

  Erdoğan, Toyota fabrikasını gezdi

  Nagoya
  14.04.2004 - 09:06 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Nagoya'da bulunan Toyota fabrikasını ziyaret etti.

  Başbakan Erdoğan ve beraberindeki heyet, Japonya'nın otomotiv devi Toyota fabrikasında firma başkanı Fujio Cho tarafından karşılandı. Erdoğan, fabrikada otomobillerin montaj aşamalarını izledi.  
    
  BAŞBAKAN ERDOĞAN HIZLI TRENE BİNDİ

  Başbakan Erdoğan, Toyota fabrikasını gezdiği Nagoya kentinden hızlı tren ile Osaka'ya geldi.

  Erdoğan'a, heyette bulunan Devlet Bakanı Ali Babacan, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Kültür veTurizm Bakanı Erkan Mumcu ve milletvekillerinden oluşan 27 kişilik Türk heyeti eşlik ediyor.
    
  Saatte 260 kilometre hız yapan tren ile Nagoya'dan Osaka'ya Japonlarla aynı vagonda seyahat eden Erdoğan, hızlı treni ''çok güzel'' sözleriyle değerlendirdi. Erdoğan, 2005 yılında Ankara-İstanbul arasında demiryolu ulaşımındaki süreyi 2.5 saate düşürmeyi planladıklarını ifade etti.

  ERDOĞAN, OSAKA BELEDİYE BAŞKANI İLE GÖRÜŞTÜ

  Erdoğan, daha sonra Osaka Belediye Başkanı Junichi Seki ile görüştü.
    
  Belediye Evi'nde basına kapalı gerçekleşen görüşmenin sonunda Junichi Seki, Erdoğan'a şehrin anahtarını verirken, Erdoğan da Belediye Başkanı'na çini bir vazo armağan etti.
    
  Başbakan Erdoğan, daha sonra Belediye Evi'nin bahçesinde kısa bir yürüyüş yaparken, Junichi Seki'den, Japonya'daki belediye başkanlığı ve meclis üyeliği seçim sistemine ilişkin bilgi aldı.
    
  Erdoğan, bahçedeki havuzda bulunan, Japonya'da erkek çocuklarını sembolize eden ve kutsal sayılan kırmızı benekli sazan balıklarına ekmek attı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı