Gündem Haberleri

  Erdoğan: Suriye'de yapılacak seçimin neticesi bellidir

  Hürriyet Planet
  11.09.2012 - 17:31 | Son Güncelleme:

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Suriye'de yapılacak seçimlerin inandırıcılığı yoktur, inandırıcılığı olmayan bir zeminde yapılacak seçimin neticesi de malumdur” dedi.

  Gebele kentinde Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev'le bir araya gelen Erdoğan, görüşmenin ardından düzenlenen ortak basın toplantısında, “Sağlıklı bir yapıya geçilmeden yapılacak seçimlerin hiçbir kıymeti harbiyesi yoktur. Daha önce de bir seçim yaptılar. Suriye halkı o zaman da sandığa gitmedi. Çünkü sağlıklı bir yapı yok” diye konuştu.

  Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ın, Rus muhataplarına "Eğer Suriye halkı seçimlerde başka bir ismi seçerse iktidardan çekilmeye hazır olduğunu" söylediği bildirilmişti.

  Erdoğan: Suriyede yapılacak seçimin neticesi bellidir RUSYA ESAD'IN ÇEKİLME ŞARTINI AÇIKLADI

  ERDOĞAN'IN AZERBAYCAN ZİYARETİNDEN KARELER

  BAKÜ’YE ERMENİSTAN GÜVENCESİ
  Başbakan Erdoğan ayrıca, Ermenistan’la sınır kapısının Dağlık Karabağ sorunu çözülmeden açılmayacağı konusunda Azerbaycan’a bir kez daha güvence verdi.

  Başbakan Erdoğan, bazı basın organlarında Türkiye’nin Ermenistan’la olan sınırı kapısını açacağı yönünde haberler çıktığının hatırlatılması üzerine, “Dağlık Karabağ konusunda çözüm olmadıkça bizim kapı açmamız falan söz konusu değil. Böyle bir adım atamayız. Şu anda işgal altında olan yerlerden Ermenilerin çıkması gerekir” dedi.

  Başbakan Erdoğan, Azerbaycan'ın BM Güvenlik Konseyi'ndeki geçici üyeliğinin Türkiye için çok büyük bir önem arz ettiğini sözlerine ekledi.

  Erdoğan, "2015-16 dönemi için de Türkiye tekrar aday olacaktır" dedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı