Gündem Haberleri

  Erdoğan sözünün arkasında

  ANKARA
  22.05.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, Zonguldak’ta meydana gelen grizu patlaması ve göçük sonrası yaptığı konuşmada, “Bu, işin kaderinde var” sözünü eleştirenlere sert çıktı.

  Erdoğan, “Sözümün arkasındayım, Senin kazaya, kadere imanın yoksa onu git Diyanet İşleri Başkanı’yla konuş” dedi. Genişletilmiş il başkanları toplantısında konuşan Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü:

  ‘Diyanet İşleri’yle konuş’

  “Grizu ya da metan gazı patlaması, maden ocaklarının maalesef tabii bir parçasıdır. Yüzde yüz önlemek maalesef mümkün değil. Sadece Türkiye’de değil dünyanın birçok yerinde maalesef bu bu işin kaderidir.  Köşe yazarlarına da bazı kuruluşlara da söylüyorum; sağa sola çekmek isteyen bu tür adamların fikri derinliği buna yetmez. Ben sözümün arkasındayım. Senin kazaya kadere imanın yoksa onu git Diyanet İşleri Başkanı’yla konuş. Benim söylemek istediğim bu işin kaderinde var.”

  ‘Polislerinki de aynı’

  “İşte polislerin Aşiyan’da bir tinerciyle başlarına gelen olay. Bu mesleğin kaderinde, fıtratında var. Şimdi bunun üzerinde de spekülasyon mu yapacağız? ‘Niye bu polisler Aşiyan Mezarlığı’na gönderildi’ mi diyeceğiz? 8 Mayıs’ta Rusya’da 50’ye yakın işçi hayatını kaybetti. ‘Niye bunlar taşerona verildi’ diyorlar. 5 yıldır taşeronlar orada galeri açmak için çalışıyorlar. Kozlu’da 243 kişi ebediyete intikal etti. O zaman taşeron yoktu. TTK çalışıyordu. Artık birçok meslekte taşeron üzerinden hizmet alımı vesilesiyle yapılıyor.
  Bize düşen gerekli tedbirleri almak ve en sıkı şekilde uygulamaktır. Bakınız son dönemlerde kömür madeni ocaklarında kömür üretimi artmış kazalar azalmıştır.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı