Gündem Haberleri

  Erdoğan perşembe günü Davos'a gidiyor

  A.A.
  24.01.2006 - 11:54 | Son Güncelleme:

  Dünya Ekonomik Forumu'nun yıllık olağan toplantıları, İsviçre'nin Davos kasabasında yarın başlıyor.

  Davos kasabasında 29 Ocak'a kadar sürecek Dünya Ekonomik Forumu yıllık olağan toplantılarının bu seneki temasını, “yaratıcı zorunluluk” başlığı oluşturuyor. Bu arada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Ekonomik Forumu'na katılmak üzere, 26 Ocak Perşembe günü İsviçre'nin Davos kasabasına gidecek.

  Edinilen bilgiye göre, Erdoğan'ın Davos'ta Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreteri Kofi Annan ile biraraya gelmesi bekleniyor.Yetkililer, Erdoğan ve Annan'ın görüşme arzusu içinde olduklarını ve görüşmenin büyük bir olasılıkla gerçekleşeceğini kaydettiler.

  Erdoğan ayrıca Gürcistan Cumhurbaşkanı Mihail Sakaşvili, Afganistan Devlet Başkanı Hamid Karzai, Pakistan Devlet Başkanı Pervez Müşerref ve İsviçre Cumhurbaşkanı Moritz Leuenberger ile görüşecek. İşadamı gruplarıyla da biraraya gelecek olan Erdoğan, “Avrupa'nın Genişleyen Sınırları”, “İş Dünyası Etkileşim Grubu Türkiye Toplantısı”, “Yeni Mukayeseli Avantajlar” konulu panel ve toplantılara katılacak. Erdoğan, Davos'a gitmeden önce Perşembe günü, İngiltere Dışişleri Bakanı Jack Straw'u Ankara'da kabul edecek. Erdoğan'ın, 27 Ocak Cuma günü Türkiye'ye dönmesi bekleniyor.

  BABACAN DA KATILIYOR

  Dünya Ekonomik Forumu toplantılarına katılacak Devlet Bakanı Ali Babacan'ın ise “Terörizm Karşıtı Önlemler Ekonomik Büyümeyi Boğar mı?” başlıklı toplantıya katılarak konuşma yapması öngörülüyor. Doğuş Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk'in de, “Gelişen Piyasalarda Çokulusluluk” konulu toplantıya katılarak konuşması bekleniyor.

  Dünya Ekonomik Forumuna katılacak Fener Rum Patriği Bartholomeos'un ise 26 Ocak günü düzenlenecek “Ekonominin Ahlaka İhtiyacı Var mı?” başlıklı toplantıda konuşma yapması öngörülüyor.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı