Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Erdoğan: Medya görevini yaptı

  Hürriyet Haber
  31.10.2005 - 08:25 | Son Güncelleme: 31.10.2005 - 08:25

  Başbakan Erdoğan, ‘Bakanıma yargısız infaz yaptı’ diye eleştirdiği medyanın, yuvada işkence skandalının üzerine gitmekle görevini yaptığını söyledi. Ancak Erdoğan, görüntülerin süzgeçten geçmeden ekranlara taşınmasını da eleştirdi.

  MALATYA’da çocuk yuvasında yaşanan olaylar konusunda medyaya yüklenerek, Kadın ve Aileden Sorumlu Devlet Bakanı Nimet Çubukçu için ‘Medya ona yargısız infaz yaptı’ diyen Başbakan Tayyip Erdoğan, dün bu tavrını yumuşattı. Başbakan, ‘Medya haklı olarak bu olayın üstüne gitti, minik yavruların başına gelenleri dikkatlere sunarak görevini yerine getirdi’ dedi. Erdoğan dün akşam ‘Ulusa Sesleniş’ konuşmasında şu değerlendirmeleri yaptı:

  YANLIŞLAR DA VAR

  Medya haklı olarak bu olayın üstüne gitti, minik yavruların başına gelenleri dikkatlere sunarak görevini yerine getirdi. Ancak bununla birlikte kimi yanlışlar da yapılmıştır. Bu görüntüler, yargı kararına rağmen karartılmadan, montajlanmadan yayınlanmıştır. Ekranları başındaki çocuklarımızın, anne ve babaların psikolojisi üzerinde bırakacağı travmatik etkiler dikkate alınmamıştır. Kanaatimizce toplum psikolojisini olumsuz yönde etkileyeceği hesaplanarak bu görüntüler süzgeçten geçirilmeli, ekranlara öyle taşınmalıydı.

  Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’nu yeniden yapılandırma çalışmaları bu çerçevede sürüyor ve en kısa zamanda kanun Meclis’e sunulacak. Biz asla burada farklı sorumlu aramanın gayreti içerisinde değiliz. Biz şu anda mesuliyetimizi sorumluluğumuzu gayet iyi biliyoruz. Ama bu süreç geçmişi çok çok eskilere dayanan ve yanlış oluşmuş olan bir sisteminde neticesidir, bedelidir.

  GÜVENİYORUM

  Her şeyden önce ben bu konuyla ilgili olarak bakanıma inanıyorum, bakanıma güveniyorum. İngiltere’de bulunması birileri tarafından ne yazık ki eleştirilen bakanım, İngiltere’ye daha çağdaş, daha modern bir şekilde bu yavrularımız nasıl yetiştirilebilir, barındığı yerler daha medeni bir konuma nasıl getirilebilir diye oradan aldığı davete icabetle orada bulunmuştur. Benim bakanım orada turistik bir seyahatte değildir.

  Cumhuriyet sloganla korunmaz

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, dün Gaziantep’de Kayacık Barajı’nın açılışında, önemli mesajlar verdi. Erdoğan şunları söyledi: Cumhuriyet’e sloganlarla değil, üreterek, iş yaparak sahip çıkıyoruz. Taş üstüne taş koymayanlar, bugüne kadar hiç iş yapmayanlar istismar alanlarını, eski yaraları ve zaafları kaşımaktan başka bir şey yapmıyorlar. Türkiye geri dönülmez bir istikrar ortamı yakaladı. 70 milyonun huzurunu kaçırmak isteyenler eski fırsatları bulamayacaklar.’

  200 kişinin elini sıktı

  BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’ı Gaziantep Havaalanı’nda yaklaşık 1000 kişilik coşkulu bir kalabalık karşıladı. Uçağın merdivenlerinden kalabalığı selamlayan Erdoğan, daha sonra protokolde kuyruğa giren il yöneticileri, milletvekilleri, parti yöneticileri ve sivil toplum örgütü temsilcilerinden oluşan yaklaşık 200 kişinin tek tek elini sıktı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı