Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Erdoğan, kardeşini kardeşi Kılıçdaroğlu'nu aradı

  Hürriyet Haber
  05 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 05 Eylül 2012 - 01:08

  Başbakan Tayyip Erdoğan kaybolduğu açıklanan AK Parti Hakkari İl Başkanı Mecit Tarhan’ın terör örgütü PKK militanlarınca kaçırıldığını doğruladı.

  Erdoğan, Tarhan’ın kardeşi Ramazan Tarhan’ı arayarak, PKK’lıların kaçırdığını söylediği Mecit Tarhan’ın kurtarılması için “Gereken yapılıyor, olayın bizzat takipçisiyim. Terör örgütü ne yaparsa yapsın amacına ulaşamayacak” dedi. Ramazan Tarhan, Erdoğan’a teşekkür ederek, “Hükümet yetkilileri ve AK Parti teşkilatı bizimle yakından ilgileniyor. Sizin aramanız bize güç verdi. Ağabeyimin sağ salim bulunması en büyük arzumuz” diye karşılık verdi.
  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Yozgat’ta mola verdiği sırada ise Ramazan Tarhan aradı. Görüşmeye ilişkin Kılıçdaroğlu, şunları söyledi: “CHP kimin derdi, sorunu varsa o sorunlarla ilgilenir. Onun kimliğine, inancına bakmaz, derdine çözüm üretmek CHP’nin görevidir. Bu ülkede iktidardan değil de ana muhalefetten yardım isteme noktasına gelindiyse bu bizim daha sağduyulu olduğumuzu gösterir. Ülkede ciddi bir iktidar boşluğu vardır. Hükümet sadece Türkiye’de değil uluslararası arenada da güven vermiyor. Dışişleri Bakanı’nın BM’deki düştüğü yalnızlık bizde bile kaygı yarattı.”
  Kılıçdaroğlu’nun sözleri üzerine AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, “Neyi ima etmeye çalışıyorsunuz Sayın Kılıçdaroğlu? Yani PKK’nın sizin hatırınızı daha çok sayacağını mı ima ediyorsunuz?” dedi. Çelik’in açıklaması üzerine CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, “Başbakan Ramazan Tarhan’ın genel başkanımızla görüşmesinden rahatsız olmuş. Tarhan, Sezgin Tanrıkulu’nu aramış ve kardeşinin kurtarılması için kamuoyu oluşturulmasını istemiş. Biz de kamuoyu oluşmasına bu görüşme ile aracı olmaya çalıştık. ” Gece açıklama yapan Ramazan Tarhan, Kılıçdaroğlu’dan yardım istemediğini belirtti.
  ? Selçuk ŞENYÜZ/ANKARA

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı