Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Erdoğan: Karar onların, Genel Kurul’da bakarız

  Hürriyet Haber
  15.12.2009 - 01:24 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, DTP’lilerin toptan istifa kararını Genel Kurul’daki konuşmasının ardından gittiği TBMM’deki makam odasında öğrendi.

  Erdoğan, makamından ayrılırken gazetecilerin, “DTP’lilerin istifa kararı kesinleşti. Bundan sonra ne olur?” sorusuna, “Bizim kararımız kesinleşmedi. Onların kesinleşti de bizim kesinleşmedi. Acele etmeyin Genel Kurul’a geldiğinde değerlendiririz, ona göre cevap veririz” yanıtını verdi.

  Erdoğan, DTP’li milletvekillerinin istifa kararını öğrenmeden önce Genel Kurul’da yaptığı konuşmada da, DTP’ye “Her türlü sorunun konuşulma, tartışılma, çözülme yeri Meclis’tir, demokrasidir, siyasettir” diye seslendi ve “Parlamentoda siyaset yapmaları” çağrısında bulundu. Parti kapatmaya karşı olduklarını ancak, terörün yedeğinde siyaset yapmanın da demokratik bir mücadele olamayacağını söyledi.

  AB DTP’yi eleştirdi

  DTP’nin kapatılmasından sonra ilk resmi açıklamasını dün yapan AB Komisyonu, DTP’nin terör eylemlerini kınamaması ve PKK ile arasına “açık mesafe” koymamasını bir kez daha eleştirdi. Dün AB Komisyonu’nun günlük basın toplantısında konuyla ilgili bir soruya cevap veren AB Komisyonu Sözcüsü Altafaj Tardio, “AB Komisyonu, DTP’nin terör eylemlerini kınamayı ve PKK’yla arasına açık mesafe koymayı reddetmesinden üzüntü duymuştur” diyen sözcü, AB Komisyonu’nun terörü en sert şekilde kınadığını hatırlattı.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı