Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Erdoğan Karakuş: Türk Deniz Kuvvetleri naaşların getirilişini görmemiş mi?

  Uğur ERGAN / ANKARA
  30.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme: 30.09.2012 - 09:20

  El Arabiya televizyonu tarafından ortaya atılan, “Düşürülen RF 4 E uçağının pilotları sağ kurtarıldı ancak Rusya’dan gelen emirle Suriye istihbaratı tarafından öldürülerek enkazın içine bırakıldı” iddiası Ankara’da inandırıcı bulunmadı.

  Askeri havacılık uzmanı emekli hava korgeneral Erdoğan Karakuş, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz’ın naaşların 5 Temmuz’da bulunmasından sonra yaptığı, “Şehit pilotların naaşları enkazın içinde bulundu” açıklamasına dikkat çekerek şunları söyledi:

  Erdoğan Karakuş: Türk Deniz Kuvvetleri naaşların getirilişini görmemiş mi TÜRK PİLOTLARI SURİYE ÖLDÜRMÜŞ

  “1200-1300 metre derinlikte enkazı bulacaksın, daha sonra o enkazın içine pilotların cesetlerini koyacaksın. Bu hiç inandırıcı bir şey değil. Bir kere Suriye’nin elinde böyle bir teknik imkan yok. Uçak düştükten sonra Türk Deniz Kuvvetleri ile Suriye Deniz Kuvvetleri birlikte enkazı arıyorlar. Türk Deniz Kuvvetleri böyle bir şeyi görememiş mi? Ayrıca o bölgede yapılan her hareketlilik yakın takip altındadır, radarlarla izlenir. Belgelerin düzmece olmadığı ne malum? Bakan’ın açıklamasına ve Suriye’nin teknik imkanlarına baktığımızda, bu iddiaların hiç inandırıcılığı yok. Türkiye ile Rusya’yı karşı karşıya getirmek isteyenlerin oyunu olabilir. Bu nedenle çok dikkatli olmak lazım.”

  Erdoğan Karakuş: Türk Deniz Kuvvetleri naaşların getirilişini görmemiş mi Erdoğan Karakuş: Türk Deniz Kuvvetleri naaşların getirilişini görmemiş mi Erdoğan Karakuş: Türk Deniz Kuvvetleri naaşların getirilişini görmemiş mi
  Suriyeliler her bilgiyi verdi Genelkurmay’dan en net ‘füze’ açıklaması Taraflar ne demişti

  Dışişleri yetkilileri de bir televizyonun ortaya attığı iddialar üzerinden hemen değerlendirme yapmanın doğru olmayacağını belirttiler. Başkent kulislerinde ise bu tür iddialar karşısında son derece temkinli olunması gerektiği konuşulurken, iddianın Ak Parti Kongresi öncesi ortaya atılmasına da dikkat çekildi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı