Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Erdoğan’ın sözleri üzüntüsünden

  Ömer BİLGE
  05 Şubat 2011 - 00:00Son Güncelleme : 05 Şubat 2011 - 00:10

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye aleyhine pankartların açıldığı KKTC’deki miting nedeniyle hem göstericiler, hem de iktidara yönelik sert eleştirileri Ada’da bomba etkisi yaptı.

  KKTC Başbakanı İrsen Küçük, Erdoğan’a cevap konusunda kurmaylarıyla toplantının ardından yazılı bir açıklama yaparak, şunları söyledi: “Erdoğan’ın eleştirilerinin, duyduğu derin üzüntüden kaynaklandığı görülmekte. Hangi boyutta olursa olsun hiçbir güç Kıbrıs Türk halkını anavatan Türkiye’sinden ayıramaz. Hükümet olarak üzerimize düşeni yapmaktan kaçınmayacağımızı bir kez daha vurgularız. KKTC olarak, Anavatan Türkiye ve onun hükümetleriyle aydınlık günlere yürüyüşümüzü el ele ve kararlılıkla sürdüreceğiz. Son günlerde ayrılamaz parçası olduğumuz Anavatan Türkiye ve onun değerleriyle aramızın bozulması gayretlerinin hızlandırıldığına her fırsatta dikkat çekmiş, uyarılarda bulunmuştuk. Tarihimiz boyunca maddi ve manevi desteği esirgemeyen Türkiye’miz için 28 Ocak tarihinde gerçekleştirilen eylemde söylenenleri, açılan pankartları, Güney Kıbrıs’tan davet edilenler huzurunda atılan sloganları tüm Kıbrıs Türk’üne mal etmemekle birlikte, kabul etmek mümkün değildir. Türkiye’miz bunu hak etmemiştir.”

  Küfürlü pankartlar

  Protesto gösterisi geçen hafta başkent Lefkoşa’da düzenlendi. Sendikalar ile sivil toplum örgütlerinin muhalefet partileri desteğinde gerçekleştirdiği gösteride, Türkiye aleyhine sloganlar atılmış ve “Kurtarıldık mı? Has...tir”, “Türkiye elini yakamızdan çek”, “Ne paranı, ne paketini, ne de memurunu istemiyoruz” yazılı pankartlar taşınmıştı.

  Erdoğan: 10 bin lira alıp, utanmıyorlar

  Pankartlara sinirlenen Erdoğan, Kırgızistan dönüşü, şöyle demişti: “Türkiye’ye çek git defol diyorlar. Sen kimsin be adam, benim şehidim var, gazim var. Güney’le beraber yaptıkları provokatif eylemler bunlar. Böyle bir eyleme hakları yok. En düşük memurları 10 bin liraya yakın para alıyor. Beyefendiler bir de utanmadan eylem yapıyor. Cumhurbaşkanı’ndan Başbakan’ına net tavır koymaları lazım.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı