Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Erdoğan il başkanları toplantısında konuştu

  Hürriyet Haber
  11 Temmuz 2012 - 11:54Son Güncelleme : 11 Temmuz 2012 - 15:07

  Başbakan Erdoğan, AK Parti'nin genişletilmiş il başkanları toplantısında konuştu.

  İşte Başbakan Erdoğan'ın konuşmasından satır başları:      
    
  Herkesin Ramazan ayını kutluyorum.  17 yıl önce bugün Bosna Hersek’te katliam yaşanmıştır. Avrupa ülkeleri bu katliama seyirci kalmıştır. Sorumlular bunun hesabını vereceklerdir.

  MISIR’DA MURSİ DÖNEMİ  

  Türkiye olarak kardeş ülke Mısır’ın yanındayız. Mısır’da halkın seçtiği meclisin yok sayılması halk iradesine karşı saygısızlıktır.

  SEL FELAKETLERİ

  Samsun başta olmak üzere Karadeniz’de sel baskınlarına şahit olduk. Evleri kullanılamayan aileler için 130 konut hazır bekliyor. 1 yıllığına oraya yerleştireceğiz. Tüm dünyada afetler oluyor. Amerika’da, Japonya’da oldu. Ülkemizde de yaşanıyor

  Afetten etkilenen vatandaşlarımız 3 ay fatura ödemeyecekler. Öyle afetler yaşanabiliyor ki aldığınız tüm tedbirleri kayıtsız bırakabiliyor. 2.5 milyon TL’lik destek bölgeye gönderildi. Samsun’da yaşanan felaketle ilgili bir rapor hazırlandı.

  TOKİ AÇIKLAMASI

  Hayatını kaybedenlerle ilgili soruşturma yapılıyor, gereken neyse yapılacak. Bu durumu ranta çevirmeye çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Dere yatağına bina inşa etmek gibi TOKİ ile ilgili bir şey söz konusu değil. Gerekli etüt çalışmaları yapılmıştır.

  Önlemleri yok edecek şekilde bir felaket geliyor ve vatandaşlarımıza bu faturaları ödettiriyor. TOKİ ile ilgili değil. Elbette olayın üzeri kapatılamaz araştırma sürüyor.

  TOKİ YIKILMAZ

  TOKİ bu ülkenin en başarılı kurumlarından biridir. Siyasi partileri ve medyayı daha yapıcı ve sorumlu davranmaya davet ediyorum. CHP ne oluyor size böyle. TOKİ böyle şeylerle yıkılmaz. TOKİ sayesinde 415 bin aile sağlıklı bir çatıya kavuştu. TOKİ’nin konutlarında sadece Ak Partililer oturmuyor. CHP’li de, MHP’li de oturuyor. Birkaç olumsuz örnekten yola çıkarak bu kadar başarılı bir kurumu yıkamazsınız.

  SURİYE’NİN TÜRK JETİNİ DÜŞÜRMESİ

  Biz uçak enkazına ulaşana kadar “düştü” dedik, “düşürüldü” demedik. Genelkurmay Başkanımız gerekli araştırmaları yaptı, gerekli açıklamalar yapıldı. Uçağımız uluslararası hava sahasında Suriye karasularının 1 mil dışında isabet almıştır.

  Erdoğan il başkanları toplantısında konuştu TÜRKİYE FÜZE KONUSUNDA TEZİNİ DEĞİŞTİRİYOR

  FÜZE Mİ UÇAK SAVAR MI İNCELENİYOR

  Uçağımıza yapılan saldırı öncesinde hiçbir uyarı yapılmamıştır.Şimdi bu parçalar çıkarıldıktan sonra bu bir füze vuruşu mudur yoksa bir uçaksavar mıdır bunlar da daha net yapılacak incelemelerden sonra ortaya çıkacaktır. Her ülkenin hava sahası kısa süreli ihlal edilir. Hava sahası ihlal edildiğinde hemen vur böyle bir şey yok.

  Erdoğan il başkanları toplantısında konuştu ABD: DETAY AÇIKLAMAYACAĞIZ

   DÜŞMANCA SALDIRI

  Uçağımıza hiçbir uyarı yapılmadan tamamen düşmanca saldırı düzenlenmiştir. Gerçek delillerle ortaya konuldu. Parti genel başkanları davet edildi, görüşmelerimiz yapıldı. Kılıçdaroğlu sadece pilotların şehit olup olmadığını sordu. Kılıçdaroğlu bizden çıktıktan sonra basına “Kamuoyuyla paylaşılan bize anlatıldı” dedi. Kılıçdaroğlu siz de biraz nezaket olsa madem öyle sorsaydınız, merak ettiğinizi sorsaydınız.

  Türkiye içinde kampanya yürütenlere sesleniyorum, uçağımıza tamamen hasmane şekilde saldırı yapılmıştır. Türkiye içinde ibretlik bir kampanya yürütülüyor. Kılıçdaroğlu Esed hakkında konuşuyor, Esed’in konuşmasına gerek kalmıyor. CHP Genel Başkanı milli bir duruş sergilememiştir.

  ABD GAZETESİ YALAN HABER YAPIYOR

  ABD Gazetesi mevcut hükümeti sıkıştırmak için yalan haber yapıyor. Biz uygulanmak istenen bu senaryonun farkındayız. Hiç kimse Türkiye üzerinde senaryolarını uygulamasına izin vermeyiz. 16 Avrupa Birliği bakanı “Türkiye için örnek” diyor. Bir CHP’li, 16 Avrupa Birliği bakanına mektup yazdı. Mealen; "Türkiye övülecek bir ülke değil, övünülecek bir ülke değil" diyor. Bu nasıl bir hazımsızlıktır. Bunlar taş üstüne taş koymazlar

  KPSS’DE KOPYA İDDİALARI

  Amaç sınavı terörize etmek. Kim sahip çıktı, yine CHP. KPSS’ye gölge düşürenler tutuklandı

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı