Gündem Haberleri

  Erdoğan hem ağladı hem ağlattı

  ANKA
  06.05.2010 - 13:36 | Son Güncelleme:

  Anayasa değişikliği teklifinin son gün maratonundan önce Başbakan Recep Tayyip Erdoğan parti grubunu basına kapalı olarak topladı. Erdoğan’ın yaptığı duygusal konuşmada neredeyse tüm milletvekilleri ağlarken, Erdoğan’ın da göz yaşlarını tutamadığı kaydedildi.

  Meclis’te basına kapalı olarak gerçekleşen toplantıda, edinilen bilgilere göre Erdoğan’ın bugüne kadar yaptığı en duygusal konuşma olduğu belirtildi.

  Grupta Erdoğan yaklaşık yarım saat boyunca konuştu. Başka bir milletvekilinin söz almadığı toplantıda neredeyse herkesin gözyaşlarını tutamadığı Erdoğan’ın konuşması ana hatlarıyla şöyle:

  “Millet size hakkını helal etmiştir. Ben de ediyorum. Siz de hakkınızı helal edin. Millet de, ben de sizden razıyım. Yine söylüyorum söylemeye devam edeceğim, böyle bir partinin üyesi olmaktan gurur duyuyorum. Kim ne derse desin; kim bu partinin içine nifak sokmak isterse istesin, bu partinin birlik ve beraberliği bozulmayacak. Biz yine yolumuza hep birlikte devam edeceğiz. Zorlu bir sınavı başarıyla atlatıyoruz. Beni tahmin edemeyeceğiniz kadar bahtiyar ettiniz, sağ olun, var olun. Allah yolunuzu yolumuzu açık etsin. Hakkınızı helal edin. Bugün 90 yaşında bir parlementer beni aradı ve 'hemen bu işi tamamlayın' dedi. Üç muhalfet partileri ruh ikizi gibi çalışıyor. Bugün bu işi bitirmememizi istiyor millet bizden 17. ve 23. madeler kabul edilinceye kadar muhalefet ve gazeteler, 'bittiler tükendiler' dediler biz onlara birlik ve beraberlik içinde olduğumuzu gösterdik. 8. maddeye oy vermeyenleri takip etmedim ben onlara inanıyorum. Biz bir merkezden idare edilen parti değiliz. Statükocuları sevindirmeyeceğimize inanıyorum. Bugün tarih yazdıracağız. Milletin beklentileri böyle. PKK'nın 10 günlük şiddet eylemlerine dikkat edin. Onlar da bu paketin geçmesini istemiyorlar. Kimseyi sevindirmeyin. Tasfiye olacaklarına inanıyorlar. 8. maddenin ardınadn Baykal'dan milletvekillerine övgü mesajı geldi.”
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı