Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Erdoğan Harp Akademileri Komutanlığı'nda mezuniyet törenine katıldı

  Mehmet AKTARAN / İstanbul DHA
  16 Temmuz 2015 - 01:57Son Güncelleme : 16 Temmuz 2015 - 01:40

  Harp Akademileri'nden mezun olan subaylar, diplomalarını, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, Başbakan Ahmet Davutoğlu ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'in de katıldığı törenle aldı.

  Cumhurbaşkanı Erdoğan, Harp Akademileri'ne gelişince, Harp Akademileri Komutanı Orgeneral Abdullah Recep tarafından askeri törenle karşılandı. Erdoğan, tören mangasını selamladıktan sonra komutanlık binasına girişinde, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel tarafından karşılandı.

  Erdoğan Harp Akademileri Komutanlığında mezuniyet törenine katıldı

  Harp Akademileri'nde 2 yıllık eğitimlerini tamamlayarak "kurmay subay" unvanını taşımaya hak kazanan 184 subay için düzenlenen mezuniyet töreni, Harp Akademileri Komutanlığı Atatürk Harp Oyunu ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.
  İçişleri Bakanı Sebahattin Öztürk, Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ve kuvvet komutanlarının da katıldığı törende yapılan konuşmaların ardından, mezun olan subaylara diplomaları verildi.
  Kara Harp Akademisi birincisi Yüzbaşı Mustafa Utku Yalnızoğlu, Hava Harp Akademisi birincisi Hava İstihbarat Yüzbaşı Ceyhan Kesenek ve Deniz Harp Akademisi birincisi Yüzbaşı Mustafa Fıstık, diplomalarını Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan aldı. Erdoğan, dönem birincileriyle birlikte objektiflere poz verdi.

  Kara Harp Akademisinden 20'si jandarma olmak üzere 91, Deniz Harp Akademisinden 5'i Sahil Güvenlik olmak üzere 45, Hava Harp Akademisi'nden 48 olmak üzere 184 subayın mezun olduğu bildirildi.
  Törende ayrıca, eğitimlerini tamamlayan müttefik ülkelerden 30 misafir subay da diploma aldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı