Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Erdoğan geciktirdi

  Ramazan YAVUZ - Şahismail GEZİCİ - Gülbin YILDIZ - Recep DEMİRCİ-Salih TEKİN/DHA
  17 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 17 Mayıs 2011 - 00:39

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Elazığ mitinginde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’a yüklendi ve “Bana destek verin Recep Bey’i dut yemiş bülbüle çevireyim” dedi. İstasyon Meydanı’ndaki miting alanına bir saat gecikmeyle gelen Kılıçdaroğlu, bu durumu Başbakan Erdoğan’a bağladı. Kılıçdaroğlu, “Buraya bir saat gecikmeyle geldim nedeni de Recep bey. Odalar Birliği toplantısına 45 dakika geç geldi. Kürsüden son sözüm şu oldu; ’Zamanı iyi yönetemeyen ülkeyi hiç yönetemez.’ Onun için bir saat gecikerek geldim kusura bakmayın. Yoksa ben her mitinge zamanında gelirim” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, “Biliyorum Recep Bey kızacak ama Elazığ’ın Allah’ına kurban” diyerek konuşmasına başladı. AK Parti’nin gövdesini silkelemek için yola çıktıklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

  Lisede birinciydim

  “Yola çıktığımda söz verdim; AKP’nin gövdesini silkeleyeceğim. Dallarını da size emanet ediyorum, onu da siz silkeleyin. Ama dallarını silkelerken sakın aklınıza gelmesin, ’Efendim işte dalları silkeledik aşağıya elma, armut gibi bir meyve düşer.’ Bunları düşünmeyin, bunlar bereketsiz, kafanıza taş düşmesin. Çocukluğum Elazığ’da geçti. Kültür Mahallesi’nde oturduk, liseyi burada okudum. Ama Recep Bey duymasın bu kardeşiniz çalışkan birisiydi. Ticaret Lisesi’ni birincilikle bitirdim. Dün Sağlık Bakanı Batman’a gitmiş. Görme engelli bir taşeron işçisi de derdini anlatmak istemiş. Bakan da ‘Sen dua et biz sana iş bulduk hadi çekil ordan’ demiş’. Bereket versin Recep Bey değildi yoksa ’Al ananı git’ derdi. ‘Millete hizmet ediyoruz’ diye geldiler, millete zulüm etmeye başladılar. Allah aşkına sen iş verdin de millet çalışmadı mı? Açlıktan ölecek sesini çıkarmayacak, sözde makarna bulgur verecek. Çünkü ondan da yolsuzluk yapacak. Mahsuni Baba’nın güzel bir deyişi var. ’Yoksulun sırtında doyan doyana’ diye. Aslında bunları tarif etmiş.

  Çocuğuna sahip çık

  Hiç meraklanmayın ben onu yolcu edeceğim, yeter ki siz bana destek verin. Bu milleti zulümden kurtaracağım. Aile Sigortası için de diyorlardı ki ’Kaynak yok.’ Baktılar para var, şimdi dut yemiş bülbül gibiler. Destek verin güç verin Recep Tayyip Erdoğan’ı dut yemiş bülbüle çevireceğim. Size daha başka bir sözüm de var. Çocuklarımız üniversiteleri kazanırlar, anne baba sevinir, bir süre sonra dert başlar. Yurt yok. 2 yıl içinde halkın iktidarında yurt sorunu diye bir kavram /images/100/0x0/55eacaf3f018fbb8f8971024olmayacak. 1 milyon 700 bin çocuğumuzun umuduyla oynadılar. Sınavlarda hile yaptılar şifre yaptılar. Çocuğunuza sahip çıkın bu iktidara oy vermeyin.”

  Sırıksıklam oldular

  ELAZIĞ İstasyon Meydanı’ndaki miting öncesi sağanak yağmur yağarken, alanda toplananlar sırılsıklam ıslandı. Oluşan su birikintileri de mitinge gelenlere zor anlar yaşattı. Kılıçdaroğlu, mitingten sonra Elazığ yöresel şapkalarından 8 köşeli şapka takıp, boynuna poşu astı.

  Kızının düğün davetiyesini devletin uçağıyla Ürdün’e gönderdi

  CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Hazreti Ömer’in adaletinden söz eden Başbakan Tayyip Erdoğan’ın kızının düğün davetiyesini devletin uçağıyla Ürdün’e gönderdiğini ileri sürdü. Erdoğan’ın şifresini çözdüğünü ileri süren Kılıçdaroğlu, Elazığ’ın ardından gittiği Erzincan Cumhuriyet Meydanı’nda yaklaşık 12 bin kişiye hitap etti. Mitinge yaklaşık 1 saat geç kalan Kılıçdaroğlu, yağmur altında bekleyenlerin yoğun sevgi gösterileri ve ’Başbakan Kemal’ sloganlarıyla karşılandı. Partililerin ’Recep yaz 24 24’e gönder şifre cebine gelsin’ dövizi açtığı mitingde Erdoğan’ın şifresini çözdüğünü, ve ezberini bozduğunu vurgulayan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

  “Konuşmuş, diyor ki ’Ey Kılıçdaroğlu AKP’nin içinden sana ne.’ Sen bakanlar yolsuzluk yaptı diye söylüyorsun. Bende çık söyle diyorum. Niye söylemiyorsun? Hani düne kadar ’bizde yolsuzluk yoktu’ diyordun. Şimdi diyorsun ki bakanlarımız yolsuzluk yaptı listelere koymadım.’ Ben soracağım, siz de sorun. 12 Haziran’a kadar her mitingde soracağım kim bu bakanlar? Ne kadar yolsuzluk yaptı? Kul hakkı yiyenleri bir açıkla da öğrenelim.

  Ne dedim size, bunların maskelerini indireceğim. Adaletse adalet, düzense halkın düzeni, zengin olacaksa halk zengin olacak. Bu kardeşinize yetki verin 13 Haziran’dan itibaren AKP genel merkezine bağlanan hortumları keseceğim.”
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı