ANKARA HABERLERİ

Erdoğan: Dışarıda başka havalarda gezen hiç kimsenin partimiz ile ilgili söz söylemeye hakkı yoktur (1) 

DHA
09.01.2018 - 12:20Son Güncelleme :
Erdoğan: Dışarıda başka havalarda gezen hiç kimsenin partimiz ile ilgili söz söylemeye hakkı yoktur (1)
DHA

Hakime TORUN - Nursima KESKİN / ANKARA, (DHA) - CUMHURBAŞKANI ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Aynı şekilde geçmişte partimiz çatısı altında olup da bugün dışarıda başka havalarda gezen hiç kimsenin partimiz, hareketimiz ile ilgili söz söylemeye hakkı yoktur. Herkes ağzını açmadan önce nerede bulunduğuna, kimlerle aynı safa geçtiğine dikkat etmelidir. Kusura bakmasınlar bu birlikteliği, zedeleyenler bilsinler ki artık bu kervanın samimi yolcuları değillerdir. Bu yola, sadakatin asıl olan bir kavram olduğunu bilerek çıktık. Ama bu trenden düşenler kusura bakmasınlar düştükleri yerde kalırlar. Kendilerine biçilen tek misyonun, AK Parti'ye ve şahsımıza zarar vermek olduğunu göremeyecek kadar hırslarının esiri olanların hükmünü milletimiz zaten veriyor" dedi. 

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Erdoğan, "Şimdi sıra bölücü örgütün Suriye terör örgütü oluşturma projesini tamamen çökertmeye gelmiştir. Fırat Kalkanı Harekâtı ile attığımız adımı Afrin ve Mümbiç'te devam ettirerek ardından tüm sınır boylarını güvene ve huzura kavuşturarak bu süreci inşallah tamamlayacağız. Bu süreçte bölgedeki kardeşlerimizin daha güçlü desteğine ihtiyacımız var. Geçmişte attığımız adımları çok daha ileriye taşıyacak bir çalışmayı hep birlikte ortay koymamız gerekiyor" dedi. 

"İKİ UNSURA ZARAR VERECEK HİÇBİR DAVRANIŞI, TUTUMU, SÖZÜ AFFETMEMİZ SÖZ KONUSU OLAMAZ" 
Erdoğan sözlerini şöyle sürdürdü: "Diğer taraftan teşkilatlarımızda ve belediyelerimizde hayata geçirdiğimiz ve hala devam eden değişim sürecinin milletimiz tarafından çok müspet karşılandığını görüyorum. Bu durum partimizin milletimiz ile arasındaki ilişkiyi daha da güçlü hale getirmesi gerektiğine işaret ediyor. Geçmişte ülkeyi yönetmiş olup da sonradan tarihin tozlu sayfaları arasında kaybolan partilerin ortak özelliği milletten uzaklaştıklarının farkına varamamaları. Bunun sebebi, enerjinin ve zamanın içe dönük mücadelelerde kullanılıyor olmasıdır. AK Parti asla böyle bir hataya düşmedi, düşmeyecek. Gücümüz, birliğimizden ve milletimiz ile olan bağlarımızı sıkı tutmamızdan geliyor. Bu iki unsura zarar verecek hiçbir davranışı, tutumu, sözü affetmemiz söz konusu olamaz. Aynı şekilde geçmişte partimiz çatısı altında olup da bugün  dışarıda başka havalarda gezen hiç kimsenin partimiz, hareketimiz ile ilgili söz söylemeye hakkı yoktur. Herkes ağzını açmadan önce nerede bulunduğuna, kimlerle aynı safa geçtiğine dikkat etmelidir. 

BU BİRLİKTELİĞİ, ZEDELEYENLER BİLSİNLER Kİ ARTIK BU KERVANIN SAMİMİ YOLCULARI DEĞİLLERDİR
Bunlar AK Parti olarak milletimiz ile birlikte son 3-4 yıldır verdiğimiz hayati mücadelede, en küçük desteklerini görmediğimiz hatta çoğu zaman karşı tarafta olan kişilerdir. Dünyada, ülkemizde neler oluyor, bununla ilgili hiç sesiniz çıkmayacak. Bir referandum yapılıyor, partimiz 'evet' diyor. Bununla ilgili birileri de 'hayır' kampanyası yapıyor kulislerde şuarada burada. Şimdi de kendinde söz hakkı görüyorlar. Kusura bakmasınlar bu birlikteliği, zedeleyenler bilsinler ki artık bu kervanın samimi yolcuları değillerdir. 

BU TRENDEN DÜŞENLER KUSURA BAKMASINLAR DÜŞTÜKLERİ YERDE KALIRLAR
Bu yola, sadakatin asıl olan bir kavram olduğunu bilerek çıktık. Ama bu trenden düşenler kusura bakmasınlar düştükleri yerde kalırlar. Bu süreçte bize düşen kendi içimizi sağlam tutmak, hedeflerimizden uzaklaşmamak, geçmişteki hatalardan uzak durmaktır. Tüm teşkilatlarımızın bu konuda anlayış ve güç birliği içinde olduklarını görmekten memnuniyet duyuyorum.

HIRSLARININ ESİRİ OLANLARIN HÜKMÜNÜ MİLLETİMİZ ZATEN VERİYOR
Kendilerine biçilen tek misyonun, AK Parti'ye ve şahsımıza zarar vermek olduğunu göremeyecek kadar hırslarının esiri olanların hükmünü milletimiz zaten veriyor." 

FOTOĞRAFLI 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Erdoğan: Dışarıda başka havalarda gezen hiç kimsenin partimiz ile ilgili söz söylemeye hakkı yoktur (1)  haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

15 Ekim 2018, Pazartesi
 • İmsak
  05:29
 • Guneş
  06:52
 • Öğle
  12:41
 • İkindi
  15:45
 • Akşam
  18:18
 • Yatsı
  19:35
Sayfa Başı