Gündem Haberleri

  Erdoğan’dan çoklu salvo

  Ardıç AYTALAR/İSTANBUL
  25.10.2008 - 00:00 | Son Güncelleme:

  AKP Şile 3. Olağan Kongresi’nde konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan, Anayasa Mahkemesi’ne, CHP’ye ve medyaya çattı. Son dönemde Güneydoğu’da yaşananlara da değinen Erdoğan, "Atılan adımlar birilerini çileden çıkartıyor, rahatsız ediyor. Orada yol hastane okul, üniversite olmazsa diyecek ki ’bak devlet buraya geldi mi, sana yardım yaptı mı?’. Kime diyor bunu? Benim Kürt kökenli vatandaşıma diyor" dedi. Konuşmasında kendilerinden önceki dönemin korku filmi gibi olduğunu, siyasetin kirlendiğini, çetelerle siyasilerin iç içe olduğunu anlatan Erdoğan, şunları söyledi:

  Bugün Türkiye’yi eski gündemlerine çekmek isteyenler var. Geleceğin Türkiye’sinde kendilerine yer kalmadığı için hem bizim hem de Türkiye’nin başarısını gölgelemek istiyorlar. Türkiye arınmasın istiyorlar. Gayrı meşru mekanizmalar kapanmasın istiyorlar. İç içe girmiş o suç şebekelerinden Türkiye’nin temizlenmesinden tedirgin oluyorlar. İşte birileri çıkıyor biz çetelerin avukatıyız diyor. Onlar avukatlığa devam ettiği müddetçe milletimiz onlara bu ülkede iktidar vermeyecektir. CHP’de zihniyet susuzluktur. CHP’de zihniyet çöplüktür. CHP’de zihniyet hava kirliliğidir. Ne yazık ki siyaseti kirlettiler aynı İstanbul gibi. Haliç nasıl arındıysa, Ankara’daki siyasette AKP sayesinde arındı.

  Her atılımı engellemeye çalışan kadroların karşısında bizler dirençle milli iradeyi temsil etmeye çalışıyoruz. Milli iradeye kimse ipotek koyamaz. İstiklal ruhuyla kurulan TBMM’nin iradesini kimse gölgeleyemez. Zaman zaman bir şeyler oluyorsa, bunları da hava bulutlu diyerek geçin. Cumhuriyetin sahibi millettir, cumhurdur. Kimse cumhuriyet, millete bırakılamaz deme hakkına sahip olamaz

  Türkiye şu anda sokulmak istenen türbülansa düşmeyecektir. Lafla kadın hakları olmaz icraatla olur icraatla. Kadın hakkı sadece Ankara’nın Kızılay’ında, İstanbul’un Kadıköy’ünde olmaz. Hakkari’de de olacak, ulaşıyorsan varsın.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı