Gündem Haberleri

GÜNDEM

  'Erdoğan Cumhurbaşkanı seçilmesini istemedi'

  ANKA
  02 Temmuz 2007 - 09:20Son Güncelleme : 02 Temmuz 2007 - 09:20

  DP Genel Başkanı Mehmet Ağar,Başbakan Erdoğan’ın cumhurbaşkanı seçilmesini istemediğini ileri sürerek, Erdoğan’a yönelik olarak “Hem parti içindeki rakiplerin kilosunu düşürüyor hem de mağdur kisvesinin arkasına sığınıp Türkiye’yi bölmeye çalışıyorsun” diye konuştu

  Ağar, Mardin’de partisi tarafından düzenlenen mitingde vatandaşlara seslendi.

  Konuşmasının başında “Çiftiyiz, Köylüyüz, Anamızla buradayız” pankartını gösteren Ağar,

  ”Bu seçimde herkes anasını da bacısını da babasını da gardaşını da alacak, sandığa gideceğiz” dedi.

  Ağar, “Kardeş kardeşi vurmasın, analar ağlamasın” pankartına da dikkat çekerek “Yüreklerde yaranın ne olduğunu bilenlerdeniz. Göz nuru gibi büyüttüğünüz bir yavruyu kaybetmenin ne olduğunu bilenlerdeniz” diye konuştu.

  Ağar, kendi iktidarlarında dağlarda bombaların değil kuş seslerinin yükseleceğini söyledi.

  Ağar, şöyle konuştu:

  “Çocuklarımız dağda, kırda, bayırda macera aramasınlar. Otursunlar evlerinde işiyle, gücüyle, ekmeğiyle meşgul olsunlar. Onlara parlak bir gelecek kuralım. Biz bunun ne demek olduğunu ailece biliyoruz.”

  “BARAJ SORUNUMUZ VAR”

  “DP’nin baraj sorunu var” şeklinde dedikodular çıkarıldığını ifade eden DP lideri Ağar, “Bizim baraj sorunumuz var. Aydın’da Sarıçay, Antalya’da Dim, Niğde’de Ortapınar, Mardin’de Ilısu Barajı meselemiz var. Burada 180 bin hektar sulanmaya muhtaç toprak var. Bu topraklara bereket getirmek bizim işimizdir” diye konuştu.

  “YAĞMA YOK, DP VAR”

  AKP’nin cumhurbaşkanlığı meselesinin arkasına sığınıp oy istediğini öne süren Ağar, cumhurbaşkanı seçimiyle ilgili şunları söyledi:

  “Cumhurbaşkanı seçimini dayatma haline getirdiniz. ‘3-4 aday getirin, uzlaşmayla seçelim’ dedim. Hayır? Çünkü Başbakan böylece parti içindeki rakiplerinin kilosunu düşürüyor. Kendileri farkında değil mi bilmiyorum. Meydanlarda poz veriyorlar da kendi güçleri seçimden önceki kadar var mı?”

  Ağar, Erdoğan’a yönelik olarak, isteseydin taktirde 360 milletvekiliyle cumhurbaşkanı seçebileceğini fakat bunu istemediğini iddia ederek “Çünkü sen onların cumhurbaşkanı seçilmesini istemedin. Hesabın başkaydı. Hem partideki muhaliflerini hafiflettin hem de mağduriyet kisvesinin arkasına sığınıp, bunun üstünden siyaset yapıp Türkiye’yi bölmeye çalışıyorsun” diye konuştu.

  AKP ve CHP’nin zıtlaşma üzerinden siyaset yaptıklarını ve bunun için iki partili bir meclis istediklerini söyleyen Ağar, “Yağma yok, Demokrat Parti var, çare var” dedi.

  Mitingi izleyen vatandaşların “AKP ABD’nin uşağı” sloganı üzerine de Ağar, “Bunlar politikalarını öyle ABD’ye endeksledi ki ABD bile bunların bu halinden utanıyor” diye konuştu.

  Ağar konuşmasında, Kuzey Irak sorununa da değinerek Türkiye’nin bölgenin barışçı lideri olmak zorunda olduğunu kaydetti.

  Ağar, Türkiye’nin Irak meselesi içinde olmadığı taktirde Irak’a huzur ve istikrarın gelmeyeceğini belirtti.

  AĞAR’IN VAATLERİ

  Ağar, Mardin’de birçok vaatte de bulundu.

  Çiftçiye yönelik ucuz mazot, gübre, tohum vaadini tekrarlayan Ağar, üniversitelere 200 bin araştırma görevlisi alınacağı vaadinde de bulundu.

  Turizme yatırım yaparak yeni turizm alanları geliştireceklerini ve büyük organizasyonlar yapacaklarını söyleyen Ağar, KPSS’nin de Türkiye genelinde değil, bölgesel olarak yapılacağını vaat etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı