Erdoğan: Büyük-küçük demez hortumcuyu ayak altına alırız

Hasan TÜFEKÇİ/FINDIKLI-RİZE
21.09.2005 - 01:53 | Son Güncelleme:

Başbakan Tayyip Erdoğan, sağlık alanında ve özellikle yeşil kartla yapılan suistimallerle ilgili olarak, ‘Hortumcunun küçüğü, büyüğü olmaz. Hepsini ayaklarımızın altına alacağız’ çıkışı yaptı.

Erdoğan, dün Karadeniz gezisinin ikinci gününde, Rize’nin Fındıklı İlçesi’nde, bölge Guatr Araştırma ve Tedavi Merkezi’nin açılış törenine katıldı. Erdoğan, şunları söyledi:

DEVLET ZARARA UĞRATILIYOR:

Sıkıntıları aşmak için gece gündüz koşuyoruz. SSK hastalarının ilaç kuyruğu çilesi sona erdirildi ve eczanelerden ilaç alınmaya başlandı. Bu sistemde bazı aksaklıklar var. Bazı yerlerde devlet zarara uğratılıyor. Kaçamaklar var, biliyoruz.

HERKES TİLKİLİK PEŞİNDE:

Bu bir ahlak meselesi. Bu bir insan unsuru. Herkes tilkilik peşinde. Vatandaşın, garip gurebanın hakkını almanın bedeli ağır olur. Dün farklı hortumcular vardı. Şimdi farklı hortumcular var. Hortumcunun küçüğü, büyüğü olmaz. Hepsini ayaklarımızın altına alacağız. Hepsini lanetlememiz gerekir. Biz hortumcularla mücadeleye devam ediyoruz. Hortumcunun küçüğüyle de büyüğüyle de mücadeleye devam ediyoruz. Büyük hortumcularla mücadelede başarılı olduk. Buradan gelen paraları size aktarıyoruz. Vatandaşlarımıza kömür dağıtıyoruz, toplu konut yapıyoruz.

SUİİSTİMALLERE MÜSAADE ETMEYİN:

Suiistimallere ve yanlışlara müsaade etmeyin. Yanlışları görüyorsanız ilgili mercilere başvurunuz. Bu bir muhbirlik değildir, bu bir vatanseverliktir. Bir sorununuz, ihtiyacınız olduğunda da valiliklere başvurun. Biz paraları turşusu kurulsun diye göndermiyoruz.

ÜZERLERİNE OTURMAYACAKLAR:

Valilerimiz, kaymakamlarımız bu paranın üzerine oturmayacaklar. Fakir, fukaraya harcayacaklar. Ne valilerimiz ne de kaymaklarımızın vatandaşlara naz yapmaya, afra tafra yapmaya hakkı yok. Valilerimiz de kaymakamlarımız da milletin efendisi değildir, milletin kölesidir.

SAHİL YOLU 2005’TE BİTECEK:

Karadeniz Sahil Yolu’nun büyük bir bölümünü 2005 sonunda bitireceğiz. Özellikle tünellerden kaynaklanan çok küçük bölümler kalabilir. Dünyanın en uzun deniz kenarından giden yolu.

Erdoğan’dan kitap parası tepkisi: Yalan söylemeyin

BAŞBAKAN Tayyip Erdoğan, Fındıklı’da hastaneyi gezdikten sonra 33 yaşındaki 5 çocuk annesi Songül Sala, işssiz kocası için iş istedi, daha sonra da ağlayarak çocuklarının okul kitaplarını dahi alamadıklarını söyledi. Erdoğan, ‘Kitapları zaten biz veriyoruz. Eğer kitap alamadığını söylüyorsan yalan söylüyorsun’ dedi. Kadının ısrar etmesi üzerine, Erdoğan, Kaymakam Turgay İmamgiller’i çağırttı ve Songül Sala’nın sorunu ile ilgilenmesi talimatını verdi.
Etiketler:
Son Dakika Haberler


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı