« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Erdoğan: Bu ceza beni islah etmez

Beşiktaş'ın Bodrum'da düzenlenen son şampiyonluk kutlamasına katılan Asbaşkan Levent Erdoğan, Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'nun kendisine verdiği 15 günlük hak mahrumiyeti cezasını değerlendirirken, "Kral çıplak demek suçsa, kralı giydirsinler" dedi.

DHA
SON GÜNCELLEME

Cezanın ıslah edici olması gerektiğini savunan Erdoğan, "Bu ceza beni ıslah etmez. Çünkü tatmin edici ve yerinde verilen bir karar değil" diyerek şöyle konuştu:

"İyi niyetle, kanunlara, nizamlara saygılı olarak her türlü dikkati göstermeme rağmen, hakemin hatalarını söylediğim için `Sportif davranış bozukluğu' gerekçesiyle 15 gün hak mahrumiyeti ile cezalandırılmış bulunmaktayım. Bu yıl uygulanan ilk cezadır. Hiç kimse bizi inandığımız davadan caydıramaz. Kanunla insan haklarına saygılı olmak şartıyla her türlü tenkit ve eleştiriyi yapma hakkına sahibiz. Takımımızın haklarını her yerde koruyacağız. Hakemin hatası yok muydu? `Kral çıplak' demek suçsa, kralı giydirsinler. Kralın çıplak olduğunu söyledik o kadar. Aşağılayıcıyı bir beyanda bulunmadık. Bundan rahatsız değilim. Söz veriyorum ki, kanunlara dikkat etmek şartıyla her türlü eleştiriyi her zaman yapacağım. Bizi kimse yolumuzdan çeviremeyecek. Kupayı yine bize verecekler. Beşiktaş sevgiyle el ele, kol kola olalım. Yoksa geçen senelerde olduğu gibi haksızlığa uğrarız. Şerefli kupalarımızı her yere taşıyacağız. Şampiyonlar Ligi'nde de en iyi noktasına götürene kadar mücadele vereceğiz. Beşiktaş'ın büyüklülüğünü, güçlülüğünü ve bileğimizi bükemeyeceklerini kanıtlayacağız. Daha güçlü olmak zorundayız. Benim nazarımda bizi bir günah keçisi olarak ortaya sunmaya çalışanlar, buna muvaffak olamayacaklar. İnandığımız gerçekleri kanunlar çerçevesinde her zaman savunacağız."

Levent Erdoğan transfer çalışmaları ile ilgili şu bilgiyi verdi:

"Şu anda 10 numara arayışımız var. 10 numarayı yakalayacağız ve 10 numara bir takım olacağız. Bunun için başkanımız, hocamızın isteği doğrultusunda transfer çalışmalarını sürdürüyor."

Bodrum'un Ortakent-Yahşi Beldesi'ndeki Scala Beach'te gerçekleşen şampiyonluk kutlaması büyük coşkuya sahne oldu. Ev sahipliğini Bodrum Beşiktaşlılar Derneği Başkanı Tamer Cansever'in yaptığı geceye kalabalık bir davetli topluluğu katılırken, siyah-beyazlı renklere gönül verenler şampiyonluklarını marşlar ve sloganlar eşliğinde kutladılar. Gecede Beşiktaşlı Okan Karacan ve Dans Grubu sahne aldı. Gösterileriyle yürekleri hoplatan dansçıların ardından havai fişek gösterisi yapıldı.


Bunları da Beğenebilirsiniz