Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Erdoğan: Bu bayramı bayram gibi yaşayamadık

  Hürriyet Haber
  22 Ağustos 2012 - 17:00Son Güncelleme : 22 Ağustos 2012 - 21:16

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, hayatını kaybeden teyzesi Meliha Er'in cenaze törenine katıldı.Gaziantep'teki hain saldırı ve Uludere'de 10 güvenlik görevlisinin şehit olduğu kaza nedeniyle "Bu bayramı bayram gibi yaşayamadık" diyen Erdoğan, teröre karşı mücadelenin sonuna kadar süreceğini ifade ederek, "Bunun bedelini bu zalimler bu dünyada da öteki dünyada da ödeyecekler" dedi.

  İl Müftüsü Yusuf Doğan'ın cenaze namazını kıldırmasının ardından Erdoğan, cami önünde yaptığı konuşmada, şunları kaydetti: “Teyzeler annelerin yarısıdır der” büyüklerimiz. Teyzemle benim aramda anne-evlat ilişkisi hep olagelmiştir. Teyzem de 6 erkek evladını hassasiyetle yetiştirmiş, bu vatana, bu millete kazandırmıştır. Bu bayramı bayram gibi yaşayamadık. Bir tarafta Gaziantep'deki olay, bu olayda da şehit olduğuna inandığımız vatandaşlarımızı öğlen namazına müteakip hakka uğurladık. Aynı şekilde Şırnak'ta görev devir teslimine giderken şarampole yuvarlanan araçta 9 askerimizi ve bir köy korucumuzu şehit olarak hakka uğurladık. Bu arada Fatma Şahin Bakanımızın değerli validelerini de hakka uğurladık.

  Erdoğan: Bu bayramı bayram gibi yaşayamadık Erdoğan’dan teyzesine son görev

  BAŞBAKAN ERDOĞAN TEYZESİNİN CENAZESİNDE KONUŞMA YAPTI / WEB TV

  BU MÜCADELEYİ SONUNA KADAR SÜRDÜRECEĞİZ

  Arakan şu anda bir çileyi yaşıyor. Suriye bir çileyi yaşıyor. Burada tabii özellikle bir şeyin altını çizmek istiyorum. Herkes bir şeyler söylüyor. Bizim bu ülkede terörle mücadelede sorumluluk alan herkesle bu sorumluluğu paylaşmaya hazır olduğumuzu hep ifade ettik, ifade ediyoruz. Bunda kapımızı kimseye bugüne kadar kapamadık. Söyleyecek sözü olanlara kapımızı her zaman açık tuttuk. Yeter ki çözüme yönelik öneri olsun ve bu konuda da yapılması gereken neyse bunu beraber yapalım ve yapmaya hazır olduğumuzu söyledik. Mücadeleyi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bundan yılmak yok. Bu tabii matematik olay değil, iki kere iki dört diyesin. Bu sosyal bir vaka. Asosyal olan insanlarla zalimlerle mücadele ediyorsunuz. Bu mücadeleyi de sonuna kadar sürdürmekte kararlıyız, sürdüreceğiz. Onun için şehitlerimize Allah'tan rahmet diliyoruz.

  "AİLEM ADINA TEŞEKKÜR EDİYORUM"

  Zaten, Eğer ölüm olmasaydı hiç ölür müydü peygamber hükmü, biz insanlar için. Bu şahadette de böyle, normal eceli müsemmada da böyle. Bunu hepimiz yaşıyoruz, yaşayacağız. İşte Gaziantep'te yavrucuk gitti. Dün 12 yaşında, bugün bir buçuk yaşında. Bunların hakka uğurlanması oldu. Anneler, aynı aile, aynı şekilde burada ruhlarını teslim ettiler. Bunun bedelini bu zalimler bu dünyada da ödeyecekler, ebedi alemde de ödeyecekler. Rabbim şüphesiz ki rahimdir. Kime? Müslümanlara. Rahmandır, tüm insanlara... Ama şunu bilelim ki, rabbimizin merhamet sıfatı ne kadar yüceyse, bu işin hesabını sorma noktasında da o kadar şiddetlidir. Onun için cehennem vardır. Kimlere? İşte bu zalimlere, işte bu teröristlere. Cennet de Allah'a kul olanlaradır. Bu anlayışla bu yolda yürüyoruz. Gösterdiğiniz ilgiye, alakaya ben tüm aile adına tekrar teşekkür ediyorum. Allah sizlerden razı olsun. Zaten hocam sizlerin helalliğini de aldı. Bundan dolayı da ayrıca şükranlarımızı ifade ediyoruz. Sizler de hakkınızı tekrar bizlere helal edin. Allah razı olsun.”

  Konuşmanın ardından Erdoğan, teyzesinin naaşının bulunduğu tabutu cenaze aracına kadar omzunda taşıdı. Cenaze, daha sonra defnedilmek üzere merkeze bağlı Pazarköy Köyü Aktepe Mahallesi'ne götürüldü.

  DANIŞTAY BAŞKANI CENAZEDE

  Meliha Er için Rize Cumhuriyet Meydanı'ndaki Şeyh Camisi'nde düzenlenen cenaze törenine Başbakan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, oğlu Bilal Erdoğan, kızları Esra Albayrak ve Sümeyye Erdoğan, kardeşi Mustafa Erdoğan ve Er'in yakınlarının yanı sıra Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Grup Başkanvekili Nurettin Canikli, Rize Valisi Nurullah Çakır, Danıştay Başkanı Hüseyin Karakullukcu, İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Seyfullah Hacımüftüoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Rize Belediye Başkanı Halil Bakırcı ile vatandaşlar katıldı.

  BAŞBAKAN ERDOĞAN TAZİYELERİ KABUL ETTİ

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın teyzesi Meliha Er, Pazarköy Köyü Aktepe Mahallesi’nde, Rize Müftüsü Yusuf Doğan’ın okuduğu Kuran ve duanın ardından toprağa verildi. Başbakan Erdoğan, defin işleminin ardından taziyeleri kabul etti, teyzesinin evinde akrabaları ile görüştü.

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın teyzesinin evine gelişi sırasında çevrede geniş güvenlik önlemleri alındı. Pazarköy Köyü Aktepe Mahallesi girişine de, ’Taziye evine gider’ yazılı afiş asıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı