« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Erdoğan: Bilet fiyatları da bir fedadır

Beşiktaş Yönetim Kurulu Üyesi Levent Erdoğan, önceki dönemlerde ücretsiz bilet dağıtıldığı ve bunların kişisel kazanç amacıyla kullanıldığı yönünde dedikodular olduğunu belirtti.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Erdoğan, "Yönetimimiz bu yönde gelen her duyumu dikkatle inceliyor ve hararetle üstünde duruyor" dedi. Erdoğan ayrıca, uluslararası bağımsız denetim kurulunun 2004 ile 2012 yılları arasındaki dönemi incelediğini, bir sonuç usülsüzlüğün tespit edilmesi durumunda hesap sorulacağını, aksi taktirde yönetim olarak sorumlu durumda kalacaklarını söyledi.
 
BİLET FİYATLARI ÜYELERİMİZİN TALEPLERİYLE DE ŞEKİLLENDİ
 
Radyospor'da Özgür Sancar'ın sorularını yanıtlayan Erdoğan, son maç itibariyle tartışma konusu olan bilet fiyatları için ise "Dernek ve kongre üyelerimizden çok sayıda talep var. Kulübün içerisinde bulunduğu zorlu ekonomik koşulların aşılması için bizim de çorbada tuzumuz olsun diyorlardı.  Bilet fiyatları biraz attırılmıştır. Gönlümüz bu arttırımların yapılmamasını arzu ediyor; ama Beşiktaş'ın içerisinde bulunduğu şartlar düşünüldüğünde bu kaçınılmaz oldu. Biz de böyle bir uygulamaya gittik. Aslında taraftarımızından gelen talep de bu doğrultudaydı. Bu da kulübe bir katkıdır. Zaten bu arttırım da bilet başı 30 lirayı geçmeyecek şekildedir. Gönülümüz taraftarımızın bütçesine uygun biçimde maç seyredtmesinden yanadır. Önümüzdeki günlerde taraftarımızı rahatsız edene bir durum varsa, yönetimimiz bunun kaldırılması için çalışacaktır" şeklinde konuştu.
 
TAKIMA KÜSKÜNLÜK OLMAZ, BİLET FİYATLARI DA BİR FEDADIR
 
Levent Erdoğan, "Bundan önceki dönemlerde ücretsiz bilet alındığı, bunların satıldığı şeklinde dedikodular vardı. Fakat yönetimimiz bu konuda çok titiz davranmamaktadır. Kulübün menfaatlerinin korunması ve bu tür doğru olmayan yöntemlerin ve dedikoduların önüne geçmek adına yönetimimiz bu işin üzerinde hararetle durmaktadır. Kulağımıza gelen bilgiler tek tek incelenecektir. Takıma küskünlük olmaz, bilet fiyatları bir özveridir. Belirli bir süredir; ama gelen istekler doğrultusunda makul bir seviyeye çekilecektir.
Şu anda eski dönemde yapılan sponsorluk anlaşmalarında ücretsiz bilet uygulaması vardır. Ama bizim dönemimizde yapılacak anlaşmalarda bu uygulama kaldırılacaktır" dedi. 
 
AKSİ TAKTİRDE BİZ SORUMLU OLURUZ
 
Beşiktaş'ı zarara uğuratanlardan hesap sorulacağını başkanımız seçime girererken bir ilke olarak belirtmişti; ancak bizimki bir intikam almak değil, kulübümüzü gerçekten zarara uğratan varsa hesabını sormak adınadır.  Bir peşin hükümle olayların üzerine gidemeyiz; ancak taraftarımız bu konuda biraz acele ediyoruz. 2004'ten 2012 yılına kadar olan dönemin incelenmesidir. Uluslararası bağımıszı denetim kurulu incelemelerde son aşamaya gelindi. Buradaki rapor kamuoyuna duyuralacak. Ve gerekiyorsa hesap sorulacaktır. Aksi taktirde bizim yönetimimiz sorumlu durumda kalır. Fakat taraftarımız bunu bir kan davası olarak görmesin.

Bunları da Beğenebilirsiniz