KAHRAMANMARAŞ HABERLERİ

Erdoğan: "Besi Organizede Önemli Yol Kat Ettik"

IHA
28.11.2015 - 09:48 |Son Güncelleme :

ELBİSTAN’DAKİ HAYVANCILIĞIN DAHA DA GELİŞMESİ AMACIYLA BİR YILDAN BERİ SÜRDÜRÜLEN ÇALIŞMALARDA ÖNEMLİ YOL KAT ETTİKLERİNİ İFADE EDEN, ELBİSTAN TİCARET VE SANAYİ ODASI (ETSO) MECLİS BAŞKANI MEHMET ERDOĞAN, 6 BİN 200 DÖNÜMLÜK ARSANIN TAHSİSİ İÇİN SON İŞLEMLERİN YAPILDIĞINI SÖYLEDİ.

IHA

Elbistan’daki hayvancılığın daha da gelişmesi amacıyla bir yıldan beri sürdürülen çalışmalarda önemli yol kat ettiklerini ifade eden, Elbistan Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Meclis Başkanı Mehmet Erdoğan, 6 bin 200 dönümlük arsanın tahsisi için son işlemlerin yapıldığını söyledi.
Besi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi’nin kurulması amacıyla yapılan çalışmalar hakkında bilgi veren Erdoğan, “Besi İhtisas Organize Sanayi Bölgesi kurma çalışması 1 yıldır devam ediyor. Kahramanmaraş Valiliği, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte çalışıyoruz. Yerimiz belirlendi. Bu iş için ayrılmış olan 6 bin 200 dönüm alan, yıllar önce yapılmış bir planda sulama alanı olarak görülüyordu. Müracaat edebilmemiz için dağ yamacı olan yerin tekrar planının yapılması gerekiyordu, Büyükşehir bunu üstlendi ve 16 kuruma yazı yazdı. 16 kurumdan cevap geldi. Mevcut yeri ihaleye çıkardı, 1 aya kadar yazıyı verecekler. Ondan sonra Valilik, Büyükşehir, Kırmızı Et Üreticiler Birliği, Borsa, Ziraat Odası bu işe ortak hissedar olarak İl Tarım Müdürlüğü kanalı ile bakanlığa müracaat edip, nasip olursa tüzel kişiliğimizi alıp yolumuza devam edeceğiz. Besi ile iştigal eden arkadaşlara duyurulur ki, biz bu süreci çok hızlı bir şekilde devam ettiriyoruz. 1 yıl içinde arsa tahsisine başlayacağımıza inanıyoruz” dedi.
Kahramanmaraş-Göksun Karayolunun tünel çıkışının Elbistan bağlantısı ile birleştirilmesi gerektiğini de ifade eden Erdoğan, yaptığı açıklamada, şunları söyledi:
“Daha önceki toplantılarımızda, Elbistan ve bölgesindeki sorunlar konusunda taleplerimizle alakalı fikir birliğine varmıştık. Bu doğrultuda da bir dosya hazırlamıştık. Bölge sorunları ile ilgili dosyamızı 1 Kasım seçimi öncesi sayın Mahir Ünal’a sunmuştuk. Dosyanın içindeki detayları da brifing olarak kendisine ilettik. Göksun-Elbistan yol projesine tünel çıkışından Elbistan bağlantısının yapılmasını istemiştik. Bu 4 ilçeyi bağlayan önemli bir proje. Bu talebin takipçisi olmamız gerektiğine inanıyorum. Mevcut proje üzerindeki yolun tüneli başlamış ve servis yolunun dışında İstanbulluoğlu Petrol istikametine gidiyor. Yani o tarafa gidip tekrar tünele geliyoruz. 4 ilçe halkının tünele ulaşması için fazladan 8 kilometre yol gitmesi gerekiyor. Bu aynı zamanda fazladan 20 dakika zaman kaybı anlamına geliyor.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kahramanmaraş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kahramanmaraş ilinden Erdoğan: "Besi Organizede Önemli Yol Kat Ettik" hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Kasım 2015 tarihinde saat 09 48’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erdoğan: "Besi Organizede Önemli Yol Kat Ettik" haberi güncellenecektir.

KAHRAMANMARAŞ NAMAZ VAKİTLERİ

22 Ocak 2020, Çarşamba
 • İmsak
  06:12
 • Güneş
  07:36
 • Öğle
  12:49
 • İkindi
  15:28
 • Akşam
  17:51
 • Yatsı
  19:10
Sayfa Başı