Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Erdoğan: Baykal Rum gibi konuştu

  Hürriyet Haber
  01 Şubat 2006 - 00:00Son Güncelleme : 01 Şubat 2006 - 00:39

  Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP lideri Deniz Baykal’ın Kıbrıs konusunda Rum lider Tasos Papadopulos gibi konuştuğunu savundu. Erdoğan, AKP’nin dünkü Meclis Grubu’nda, Türkiye’nin yeni eylem planına değinirken, birilerinin siyasetin eski defterlerini demode üsluplarla karıştırma alışkanlığından vazgeçmediğini belirterek şunları söyledi:

  DİKKAT EDİN

  Kıbrıs konusunda da aynı şekilde ana muhalefet liderinin yapmış olduğu açıklamalara dikkat edin; Güney Kıbrıs Rum Yönetimi lideri Papadopulos’un ifadeleriyle en ufak bir ayrılığı yok. Aynı ifadeleri o da kullanıyor, o da kullanıyor. Yeni eylem planımız konusundaki açıklamaların bu kadar örtüşmesi enteresandır.

  CİDDİ KRİZ

  Bu çok ciddi bir krizdir aslında. Kim kiminle nasıl, hangi şeyleri aynı şekilde düşünüyor? Bunu ortaya koyması bakımından çok önemlidir. Biz, yeni eylem planımızı göğsümüzü gere gere açıkça ortaya koyarken ve BM Genel Sekreteri bile bunu doğru bir çözüm olarak değerlendirirken, dünya liderleri bunu olumlu bir açılım olarak değerlendirirken, ana muhalefet lideri, Papadopulos’un aynı ifadelerini kullanıyor. Herhalde burada milletimiz, inanıyorum ki Papadopulos aynı şeyleri konuştuğuna göre buraya bir soru işareti koyacaktır.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı