« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Erdoğan atlama kulelerinde

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, kızı Sümeyye ve beraberindeki bakanlarla birlikte Avrupa'nın en yüksek atlama kulelerini gezdi.

Kürşat TERCANLI/ERZURUM DHA
SON GÜNCELLEME

Kulelerin etrafını dolduran vatandaşların çadırlarda kurulan X-Ray cihazından geçirilerek alındıkları atlama kulelerinde havai fişeklerle karşılanan Erdoğan, vatandaşları selamladı. Hava sıcaklığının sıfırın altında 7 derece olduğu atlama kulelerinde Erdoğan, ailesi ve bakanların üşümesini önlemek için koltuklara battaniye konulurken, arkalarına da ısıtıcı yerleştirildi. Erdoğan ve beraberindekiler 2'si Türk, 11'i Slovenya'dan gelen sporcuların yaptıkları atlayışları heyecanla izledi. Sporcuları alkışlayan Erdoğan, kuleden ikinci atlayan sporculardan Erzurumlu Samet Karta ile görüştü. Karta'nın elinden sıkıca tutan Başbakan, nasıl düştüğünü sordu ve geçmiş oldun dileğinde bulundu.

Vatandaşların yoğun sevgi gösterisi altında atlayan sporcuları izleyen Erdoğan, 2011 için kente 500 milyon liralık bir yatırım yapıldığını söyledi. Erzurum'daki tesislerin dünyada benzeri olmadığını vurgulayan Erdoğan, "Şimdi hedef bundan sonra uluslararası kış olimpiyatları. Erzurum'da bunu da gerçekleştireceğiz. Bunun gayreti içinde olacağız" dedi.

Erdoğan ve beraberindeki bakanlar atlama kulelerinden başarılı bir şekilde atlayışlarını tamamlayan sporcularla hatıra fotoğrafı çekildi. Atlama kulelerinde bekleyen vatandaşları selamlayan Erdoğan, Gençlik ve Spor İl Müdürü Fatih Çintimar, sporcular ve basın mensuplarının yanı sıra ailesi ile birlikte hatıra fotoğrafı çekildi. Erdoğan ve beraberindekiler daha sonra geceyi geçirmek üzere Palandöken Kayak Merkezi'ndeki Dedeman Sky Lodge Oteli'ne gittiler.

Öte yandan Yunanistan Başbakanı Yorgo Papandreu'yu ve Dışişleri Bakanı Dimitri Druças'ı taşıyan özel uçak 22.45'de Erzurum Hava Limanına indi. Papandreu'yu Dışışleri Bakanı Ahmet Davutoğlu ve Sağlık Bakanı Recep Akdağ karşıladı. İki Bakan, konuk Başbakan Papandreu'yu Başbakan'ın Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele götürdü.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler