Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Erdoğan: Atılan adımlar yasaya aykırı değil

  hurriyet.com.tr
  16 Kasım 2009 - 11:49Son Güncelleme : 16 Kasım 2009 - 12:00

  Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'da, 4. Özürlüler Şurası'nın açılışında soruları cevapladı. İşte Erdoğan'ın konuşmaları.

  AK PARTİ’YE İNCELEME İDDİASI

  Böyle bir adımın atılıp atılmadığını bilmiyorum. Bende sizlerden bu tür şeyleri duyuyorum. Bir defa devlet tüm kurum ve kuruluşlarıyla çalışır. Yasalarda belirlenen neyse bu noktada da adımlar atılır.

  Eğer yargının ilgili kurumları ve yetkilileri mahkeme kararlarını tanımıyorsa, burada yanlış davranışın olduğunu görürüz. Yargının temsilcileri bu noktada mahkemelerin vermiş oldukları kararlara kendilerinin uymaları gerekiyor.

  Bakınız şahsımla alakalı 6 aya yakın bir zamandır hiçbir mahkeme kararı olmadan, farklı yerlerden dinledikleri ortaya çıktı. Kimlerin dinlediği ortaya çıktı. Yargının mensupları bunu şimdi itiraf ediyorlar, evet başbakan dinlenildi diyorlar.

  Tüm bunlar ortadayken nasıl olurda benim partimle ilgili inceleme olur bunu çok çirkin bulurum. Kimse AK Parti’ye yasa dışı bir şeyi yakıştırma hakkına sahip değildir. hukuk dışında herhangi bir şey söz konusu olamaz.

  KILIÇDAROĞLU ÖYMEN’DEN GEREĞİNİN YAPILMASINI İSTEDİ. BUNU NASIL DEĞERLENDİRİYORSUNUZ?

  Tabi benim özellikle CHP Genel Başkan Yardımcısı’nın genel başkanı huzurunda ve alevi vatandaşlarımın huzurunda tüm parlamentoda izlenen, dersim katliamının bugün tekrarını talep etmesi, ısrarla durması, battıkça battığının açıkça uygulamasıdır.

  Bu CHP zihniyetinin tutarsız yaklaşımlarının en açık ifadesidir. Açıkça ortaya çıkmışlardır. Kendilerini gizleyecek hiçbir yanları yoktur. Yusufça’da Cumartesi günü konuşmasında, açıklım süreciyle ilgili olarak, bunlar kardeşlik istemiyor, bunlar milli birlik istemiyorlar.

  Kendileri bütün çevredeki belediye başkanlarını alıp Yusufça’ya gittiler 3. oldular. Milletim gereken dersi her zaman her yerde verir.

   

  FİŞLEME MEKTUBU SİZE DE GÖNDERİLDİ Mİ?

   

  Hayır. Bana gelmiş, bir mektup yada cd söz konusu değil. Bugün özel kalemime de sordum.

   

  İŞSİZLİK KONUSU

   

  Dünyada işsizliğin artışı noktasında en az artış gösteren ülke konumundayız. Bugünde açıklamalar var. ABD’den tutun, AB ülkeleri arasında en az artış gösteren ülke konumundayız. Çalışacağız gayret edeceğiz. Mevsimsel bazı oran artışı olabilir. Çünkü hizmet sektörünün artış gösterdiği yerde, pozitif artış olabiliyor, turizmi kastediyorum.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı