Gündem Haberleri

  Erdoğan: Abartılı haberlerden halkım da rahatsız

  Hürriyet Haber
  17.03.2005 - 01:07 | Son Güncelleme:

  Başbakan Tayyip Erdoğan, kadınlara polis dayağı görüntülerini yayınlayan medyaya yönelik eleştirilerine gelen tepkilere, ‘Bu sadece Tayyip Erdoğan’ın değil, milletin de talebidir’ diye yanıt verdi.

  Sahte rakıcılara da ‘gözü dönmüşler’ diyen Erdoğan, partisinin dünkü Meclis Grubu’nda şu mesajları verdi:

  MEDYAYA

  Büyük kentlerimizde asayiş sorunları çıktı. Üst düzey katılımla güvenlik toplantısında atılması gereken adımları tespit ettik. Ülkemizde yazılı ve görsel medyamızın da güvenlik örgütlerimize bu noktada destek olması gerekir. Bu, Tayyip Erdoğan’ın talebi değildir, milletin de talebidir. Bütün bu haberleri abartılı bir şekilde izleyen halkım, bundan rahatsız oluyor. Bunun da bir psikolojik neticesi vardır, bunu da unutmayalım.

  POLİSE

  Sahip çıkmaya mecbur olduğumuz şey, bu milletin yaşama hakkı, insanımızın onurudur. Devlet gücünü kullananlar, vatandaşların ve toplumun hak ve hukukunu korumaya memurdur, mecburdur. Ama şiddeti hayatımızdan, evimizden, sokağımızdan çıkarmak için bütün kurum ve kuruluşlar elbirliği ile adımları atmak durumundayız.

  SAHTECİLERE

  Bir kaçak rakı üreten adamın babası dahi oğlunun işlediği gayrımeşru iş dolayısıyla ölüyorsa bunun, nasıl bir cinnet hali olduğunun muhasebesini toplum olarak yapmalıyız. Aynı adam fırıncılık da yapsa, peynir de üretse fark etmez. Demek ki o kişi başkalarının canına kastedecek kadar gözü dönmüş biridir.

  ‘Benim memurum işini bilir’ sözü kalkacak

  BAŞBAKAN
  Tayyip Erdoğan, merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın ‘Benim memurum işini bilir’ sözünü eleştirdi. Erdoğan, popülist siyaseti rafa kaldırmak gerektiğini belirterek, ‘Bu millet halk dalkavukluğundan bıktı’ dedi. Kendisinin halka ‘maskesiz’ konuştuğunu belirten Erdoğan, ‘Benim memurum işini bilir, gemisini kurtaran kaptan, benden sonra tufan’ anlayışını bu ülkede hafızalardan, belleklerden silmek gerekiyor’ dedi. Erdoğan, ‘Çünkü devletin memuru millete hizmete memurdur, ayrıcalıklı değildir. Onun için adı memurdur’ diye konuştu.

  Bu kez de ceza davası

  BAŞBAKAN
  Erdoğan, kedi karikatürü için bu kez ceza davası açtı. Erdoğan, Cumhuriyet Gazetesi çizeri Musa Kart’ın ceza aldığı karikatürü yayınlayan Eskişehir’deki yerel Sakarya Gazetesi hakkında açtığı 10 bin YTL’lik (10 milyar lira) tazminat davası reddedilince, ceza davası açtı.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı