« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Erdenay: Yarı final oynamak istiyoruz

A Milli Erkek Basketbol Takımımız Polonya’da, 7-20 Eylül günlerinde gerçekleştirilecek 36. Avrupa Şampiyonası’nda yarı finali hedefliyor.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Radyospor'da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’nda açıklamalarda bulunan takım menajeri Harun Erdenay, “Yarı final oynamak istiyoruz, ancak bu çok zor bir hedef; çünkü orada çok güçlü takımlar bizi bekliyor. Zaten 8-9 takım yarı finali hedefliyor” dedi.
Milliler şampiyona hazırlıkları çerçevesinde Perşembe günü İngiltere’ye gidecek ve Polonya, İsrail ve İngiltere’nin yer aldığı turnuvaya katılacak.

Harun Erdenay, milli takılmaz ilgili şu bilgileri verdi:

SAKATLIK SORUNU YAŞAMADIK

İstanbul’da teknik taktik ağırlıklı çalışmaları yapıyoruz. Ufak tefek sakatlıklar oldu, ancak bunlar sporcularımızın oynamasına engel teşkil edecek nitelikte değil; dolayısıyla sakatlık sorunu yaşamadığımızı söyleyebilirim.

İNGİLTERE’DEKİ MAÇLAR BELİRLEYİCİ OLACAK

Perşembe günü turnuva maçları için İngiltere’ye gideceğiz. Orada İngiltere, İsrail ve Polonya’yla karşılaşacağız. Polonya zaten bizim Avrupa Şampiyonası’ndaki grubumuzda da yer alıyor. İngiltere’de son dönemde basketbolda önemli hamleler yaptı. Dolayısıyla önemli hazırlık maçları oynayacağımızı düşünüyorum.

YARI FİNALİ HEDEFLİYORUZ, AMA BU ZOR BİR HEDEF

Biz 2007’deki Avrupa Şampiyonası’nda başarısız olduk. Bu nedenle hedefimizi yüksek tuttuk.1 yıl sonra yapılacak dünya kupası öncesi de iyi bir değerlendirme olabilir.  Biz Avrupa Şampiyonası’nda yarı final oynamak istiyoruz. Bu, kolay değil; çünkü Avrupa Şampiyonası’na çok güçlü takımlar katılıyor. Dünya Şampiyonası’nda Afrika’dan zayıf takımlar gelebiliyor, ama Avrupa Şampiyonası için aynı şey geçerli değil. Zaten burada mücadele eden 8-9 takım da yarı finali hedefliyor.  O yüzden kolay olmayacak.

TAKIM İÇİ UYUM ÇOK İYİ

Geçen sezon altıda altı yaparak Avrupa Şampiyonası’na katılma hakkı elde ettik. Orada takım uyumu açısından çok büyük bir mesafe aldık. Takım içi arkadaşlık üst düzeyde, herkes birbirine kenetlenmiş durumda… Umarım şampiyonaya kadar bir sakatlık sorunu yaşamayız.


Bunları da Beğenebilirsiniz