GAZİANTEP HABERLERİ

Erdemoğlu ödülünü Cumhurbaşkanından aldı

DHA
21 Nisan 2016 - 12:35Son Güncelleme : 21 Nisan 2016 - 12:36

Erdemoğlu ödülünü Cumhurbaşkanından aldı

DHA

GAZİANTEP, (DHA) - TÜRK Patent Ödülleri sıralamasında en fazla tasarım başvurusu yapan üçüncü firma olan Merinos Halı adına ödülü Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Türk Patent Enstitüsü tarafından, sınai mülkiyet hakları konusunda toplumda farkındalık yaratılması, sanayicilerin, akademisyenlerin ve diğer tüm kesimlerce inovasyona daha fazla önem verilmesi amacıyla düzenlenen Türk Patent Ödüllerinin beşincisi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla Ankara'da gerçekleştirildi. Akademisyenler, sanayiciler, buluş sahipleri, araştırmacılar, sivil toplum kuruluşları, kamu ve özel kurum/kuruluşlarla birçok ülke elçiliklerinden üst düzey temsilcilerin ve bürokratların davetli olduğu organizasyonda, Patent, Marka, Endüstriyel Tasarım ve Coğrafi İşaret alanlarında ödüller verildi. Türkiye genelinde en fazla patent başvurusu yapan 3'üncü firma olan Merinos Halı Sanayi A.Ş., Türk Patent Enstitüsü tarafından ödülü layık görüldü. Ödülü Merinos Halı adına Ali Erdemoğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın elinden aldı.

Patent Ödülleri, sınai mülkiyet bilincinin arttırılması, sınai hakların yaygın kullanımının sağlanması, ülkemizde, marka, patent ve tasarım konularında ulusal ve uluslararası alanda rekabet gücü yüksek ve özgün ürünler yaratılması, yenilikler için daha fazla kaynak ayrılması ve daha çok çalışılması gerekliliğine dikkat çekmek açısından önem taşıyor.

Türkiye'nin bugün geldiği yer itibarıyla küçük başarılarla yetinmesinin söz konusu olamayacağını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizim hedeflerimiz çok büyük. Türkiye'yi dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri haline getirmeden, o günleri görmeden kendimizi gerçek başarıya ulaşmış saymayacağız. Ülkemizin ihracatını 500 milyar dolara ulaştırmadan bize rahat yok. Kendi uçağını, otomobilini, savunma sanayi ürünlerini, yüksek teknolojiye dayalı bir üretimi ortaya koymayan, kendi yazılımlarının sahibi olmayan bir Türkiye, yeni Türkiye olamaz" dedi.

Merinos Halı A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Ali Erdemoğlu, patent konusuna firma olarak ilk günden beri önem verdiklerini belirterek patentle ilgili olarak çalışmaların aralıksız devam ettiğini ifade etti. Erdemoğlu, Merinos her konuda olduğu gibi patent konusunu da markalaşmada önemli olduğunu ve Ar-ge çalışmalarını hızlandırdıklarını sözlerine ekledi.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Erdemoğlu ödülünü Cumhurbaşkanından aldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Nisan 2016 tarihinde saat 12 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Erdemoğlu ödülünü Cumhurbaşkanından aldı haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  16 Ağustos 2017, Çarşamba
  • İmsak
   03:55
  • Guneş
   05:41
  • Öğle
   12:45
  • İkindi
   16:30
  • Akşam
   19:30
  • Yatsı
   21:01
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı