« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Erdemirspor'un hedefi ilk 8

Beko Basketbol Ligi takımlarından Erdemirspor'un Genel Menajeri Ömer Erdinç, hedeflerinin Türkiye Kupası'nda ilk ikiye kalarak gruptan çıkmak ve ligde de ilk 8 takım arasında yer almak olduğunu bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Erdinç, takımlarının yeni sezon hazırlıklarını Erdemir Spor Salonu'nda, antrenör Hakan Demir nezaretinde sürdürdüğünü söyledi.

Basketbol sezonuna 13 Ekim tarihinde Fenerbahçe karşılaşması ile başlayacaklarını hatırlatan Erdinç, şöyle konuştu:
“Basketbol takımımız geçen yıldan çok daha farklı bir konumda mücadele edecek. Öncelikle antrenörümüz Ahmet Çakı'nın TOFAŞ'a gitmesinden sonra, onun yerine 3 yıl Pınar Karşıyaka'da görev yapan Hakan Demir'le anlaştık. Kendisi tecrübeli ve bir çok başarıya imza atmış antrenördür. Takımızda başarılı olacağına inanıyorum. Yardımcı antrenörlerimizde bir değişiklik yapmadık.
Transfer sezonunda Hakan Demir ile yaptığımız çalışmalar sonucu kadroyu büyük ölçüde değiştirdik. Geçtiğimiz yıl kadroda bulunan yabancı oyunculardan sadece Gerrod Henderson ile yerlilerden ise Alper Özcan, Caner Osman, Nusret Yıldırım ile anlaştık. Bunların haricinde Derya Yannıer, Barış Özcan, Melih Mahmutoğlu, Mehmet Azmi Turgut, Can Özcan, Emre Bayav, Asım Pars, Sean Marshall ile Jure Balazic'i transfer ederek 13 kişilik kadromuzu tamamlamış olduk.”

“Lig güçlü ekiplerden oluşuyor”

Erdinç, bu yıl ligin güçlü ekiplerden oluştuğunu ifade ederek, “Hedefimiz Türkiye Kupası'nda ilk ikiye kalarak gruptan çıkmak ve ligde de ilk 8 takım arasında yer almak” diye konuştu.

Yeni sezon hazırlık çalışmalarının devam ettiğini aktaran Erdinç, şunları kaydetti:
“Bursa'da 5-8 Eylül tarihleri arasında, 8 takımın katılımıyla yapılacak 12. Cevat Soydaş Basketbol Turnuvasına katılacağız. Gaziantep'te 13-15 Eylül, Antalya'da da 18-20 Eylül tarihlerinde düzenlenecek turnuvalara katılacağız. Turnuvalarda yaklaşık 10 hazırlık maçı oynayacağız. 2-4 Ekim tarihleride Türkiye Kupası'nın dörtlü grubu var. Bu maçları İzmir'de oynayacağız. Grupta Galatasaray, Fenerbahçe, Olin Edirne ile mücadele edeceğiz. Grubumuz çok güçlü. Fenerbahçe, Galatasaray ve Olin yabana atılacak takımlar değil. Fakat bunların hiç birisi ilk ikiye kalmamak için sebep değil. Elimizden geleni yapacağız.”


Bunları da Beğenebilirsiniz