Gündem Haberleri

GÜNDEM

  ERDEMİR'in kredi notu yükseldi

  A.A.
  04 Temmuz 2007 - 14:48Son Güncelleme : 04 Temmuz 2007 - 14:48

  Uluslararası derecelendirme kuruluşu Standart and Poor's, Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde kurulu Ereğli Demir ve Çelik Fabrikaları (ERDEMİR) T.A.Ş'nin kredi notunun görünümünü revize ederek negatiften durağana yükseltti.

  ERDEMİR'in yazılı açıklamasında, kuruluşun değerlendirmesine göre, görünüm notunu yükseltme kararında fabrikanın 2006'da yüksek yatırım harcamalarına rağmen güçlenen nakit yaratma kabiliyeti, yatırımlarının tamamlanamama riskinin zayıflaması ve temettü ödemelerinin yüksek olmamasının etkili olduğunun belirtildiği kaydedildi.

  Değerlendirmede, ERDEMİR'in likidite pozisyonunun verilen not için yeterli görüldüğü, Kapasite Artırım ve Dönüşüm Yatırımlarının başarılı şekilde tamamlayacağı beklentisinin de bulunduğunun ifade edildiği anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi: “Uluslararası derecelendirme kuruluşu Standart and Poor's, ERDEMİR'in kredi notunun görünümünü revize ederek negatiften durağana yükseltti. Ayrıca, ERDEMİR'in sahip olduğu ve aynı zamanda Türkiye ülke notu olan BB- notunu teyit etti. ERDEMİR, Ordu Yardımlaşma Kurumunun uluslararası piyasalardaki tecrübesi, finansal gücü, yatırımları ve çağdaş yönetim ilkeleri ışığında elde ettiği başarılı sonuçlarla, demir-çelik sektörünün güçlü şirketleri arasında olmaya devam edecektir.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı